kurumsal-web-sitesi-dinamiksoft

Kurumsal Web Sitesi


Kurumsal bir web sitesinin beklentileri çok farklı olmaktadır. Kurumsal web sitesi adından da anlaşılabileceği gibi bir ürün, hizmet veya içerik satma amacı taşır. Bu da arama motorlarında ön plana çıkmasını ve pazarladığı ürün veya hizmeti öne çıkarmasını gerektirir. Bu nedenle hem içerik kısmında hem web tasarımı kısmında hem de kodlama kısmında dikkatli davranılmalıdır. Peki kurumsal web sitesi için nelere dikkat edilmelidir?

Kurumsal Web Sitesinde Dikkat Edilecekler

İster kendiniz tasarlıyor olun isterseniz de bir firmaya tasarlatıyor olun mutlaka aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz.

  1. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Bir kurumsal web sitesinin ilk dikkat etmesi gereken nokta arama motoru optimizasyonudur. Aram motoru optimizasyonu web sitelerinin arama motorlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlar. Kurumsal bir firmanın da aramalarda rakiplerinden önde çıkması büyük bir avantaj sağlayacaktır.

  1. Web Tasarımı

Web sitesinin genel tasarımı çok önemlidir. Kullanıcı aradığı içeriği kolayca bulmalı, hizmet veya ürün hakkında tüm bilgileri almalı, iletişim bilgilerine rahatlıkla ulaşmalıdır. Bunun yanında web tasarımında güncel standartlar kullanılmalıdır.

  1. Güvenlik

Bilgi toplama işlemi yapılacaksa, sipariş alınacaksa veya randevu sistemi gibi bir sitem bulunacaksa bu noktada en önemli unsurlardan birisi de güvenlik olacaktır. Web sitesinin güvenliği için tüm önlemler alınmalıdır. Kullanıcıların verileri güvenle saklanmalıdır. Web sitesi SSL sertifikasına sahip olmalıdır.

  1. Ana Sayfa Tasarımı

Özellikle arama motorlarından veya arama motorları reklamlarından gelen kullanıcıların ilk girecekleri sayfanız ana sayfanız olacaktır. Bu nedenle ana sayfa tasarımı çok önemlidir. Tasarım sırasında ana sayfadan diğer tüm içeriklerinize gerekli yönlendirmeler olmalıdır, ana sayfanız çok karışık olmamalıdır, web sitenize giren kullanıcılar rahat bir şekilde hareket edebilmelidir. Bunun yanında sıkıcı tasarımlardan da uzak durulmalıdır. Eski ve güvensiz görünen bir tasarım seçilmemelidir.

  1. Kodlama

Web sitesinin kod yapısı da en önemli noktalardan birisidir. Web sitenizde gereksiz kod kullanılmamalı, Flash Player gibi artık desteklenmeyen teknolojilere yer verilmemeli ve web sitenizi yavaşlatacak kodlardan uzak durulmalıdır. İlk madde de bahsettiğimiz arama motoru optimizasyonu kısmına tabii ki web sitesinin kod kısmı da uygun olmalıdır.