almanca-web-tasarim

Almanca Web Tasarım


Ülkemize en çok gelen turistlerin arasında Almanlar da yer almakta. Bu noktada sunduğumuz hizmetlerin ve ürünlerin bu dilde de hazırlanması önem kazanmakta. Özellikle emlak siteleri, araba kiralama siteleri gibi uzaktan hizmet veren firmaların web siteleri mutlaka Almanca olarak da geliştirilmelidir. Bu sayede çok daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmanız mümkün olacaktır. Peki Almanca web tasarım yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım bir web sitesinin görsel olarak tasarlanması ve kodlanmasıdır. Bir web sitesinin sıfırdan yapılıp yayına hazır hale getirilmesidir. Tabii ki burada birçok nokta bulunur. Bu noktalar;

  1. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için SEO yapılması gerekir. Tabii ki bu iş özel bir uzmanlık alanıdır. Arama motoru optimizasyonu uzun bir analiz ve uygulama süreci ister. Web tasarımın içerisinde mutlaka SEO aşamaları da yapılmalıdır.

  1. Görsel Açıdan Kusursuzluk

Bir temanın görsel olarak kullanıcıya hoş gelmesi gerekir. Bunun yanında tasarım hataları olmamalıdır. Menüler doğru şekilde çalışmalıdır. Kullanılan eklentiler görünüşe olumsuz anlamda etki etmemelidir.

  1. Doğru Kodlama

Gereksiz kod kullanılmasından, web sitesini yavaşlatacak kodların ve kütüphanelerin kullanılmasından kaçınılmalıdır. Web tasarımın en öne çıkan noktalarından birisi kesinlikle kodlama aşamasıdır. Yanlış kodlanan bir web sitesi zaten doğuştan hatalı doğar.

  1. İhtiyaçları Karşılaması

Tabii ki web tasarımın en önemli noktalarından birisi de müşterinin ihtiyaçlarını karşılamasıdır. Bu noktada hizmet aldığınız firmaya ihtiyaçlarını doğru olarak bildirmeniz ve bildirdiğiniz ihtiyaçların karşılanması gerekmektedir.

Almanca Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta tabii ki çevirinin kalitesidir. Almanca bir web sitesi tasarlatırken mutlaka dil kullanımına dikkat etmeniz gerekir. Bir çeviri hizmeti ile (Google Translate veya Bing çeviri gibi) çevirilerin yapılması çoğu zaman hatalı sonuçlar vermektedir. Bu nedenle web tasarımı yaptıracağınız firmanın içerisinde gerçekten Almanca bilen birisinin olması büyük bir avantaj sağlar. Daha öncesinde de Almanca tasarımlar yapmış olmaları da yine firmayı tercih etmeniz için bir sebep olmalıdır.