azerice-web-tasarim

Azerice Web Tasarım


Azerbaycan ülkemizin dost ülkelerinden birisidir. Hatta Azerbaycan için dost demek az kalır, kardeş ülkemiz olarak görülmektedir. Bu noktada da hem ticari ilişkilerimiz hem de sosyal ilişkilerimiz yüksektir. Bu dost ve ticari ilişkiler sırasında da web sitelerimizin Azerice olarak da tasarlanması önemlidir. Tabii ki bize dost olan, her türlü yardımımıza koşan bu ülkenin diline de sahip çıkmamız gerekmektedir. Bu noktada Azerice web tasarım bir gereklilik olmaktadır. Peki Azerice web tasarım yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

Azerice Web Tasarımda Dikkat Edilecekler

Azerbaycan ile gerek ticari gerekse de dostluk ilişkilerimiz yüksektir. Bu nedenle onların diline de sahip çıkmamız gerekmektedir. Web sitelerimizde mutlaka kardeşlerimizin de dilini barındırmalıyız. Bunun yanında güzel bir çeviri de şarttır. İşi bilmeyen birisine yaptırmak bu noktada faydadan çok zarar sağlayacaktır. Hem ticari hem de dostluk ilişkisi güttüğümüz bir ülkenin dilini yanlış kullanmamız, yanlış bir çeviri yapmamız hoş karşılanmayacaktır. Bu noktada web tasarım yaptıracağınız firmanın seçimi çok önemlidir. Firma mutlaka bu alanda tecrübeli olmalıdır. Alanında uzman bir ekibe sahip olmalıdır. Gerek sıfırdan tasarlanacak olsun gerekse de mevcut tasarımımız Azerice olarak tekrar hazırlanacak olsun mutlaka uzman bir ekibi bulunmalıdır.

Azerice Web Tasarım Yaptırma

Azerice web tasarım yaptırmak için yukarıda da belirtiğimiz gibi firma seçimi çok önemlidir. Web tasarım yaptıracağınız firma;

  • Mutlaka Azericeye hâkim olmalıdır. En azından bir tercüme bürosundan veya Azerice bilen bir kişiden destek alıyor olmalıdır.
  • Sadece Türkçe değil Azerice SEO’ya da hâkim olmalıdır. Bizim ülkemizdeki içerikler kadar Azerice hazırlanan içerikleri de takip etmeli, bunları doğru analiz etmeli ve bu dilde de doğru SEO çalışmalarını planlamalıdır.
  • Web sitemizin tasarımında ortak bir dil kullanabilmelidir. Hem ülkemiz vatandaşlarını hem de Azerbaycanlı insanları kendisine çekecek bir tasarım kullanılmalıdır. Bu da ancak tecrübe ile mümkündür. Bu konuda tecrübesi yüksek olan firmalar ortaya düzgün bir iş koyacaktır.
  • Son olarak firma ihtiyaçlarınızı doğru olarak belirleyebilmelidir. Neden farklı bir dilde web sitesi yaptırıyorsunuz bunu doğru tespit etmeli ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.