rusca-web-tasarim-yapan-firmalar

Rusça Web Tasarım Yapan Firmalar


Özellikle yaz aylarında ülkemize Rus turistler sıklıkla gelmekte. Özellikle Akdeniz bölgemizde Rus turist sayısı fazla olmakta. Bu bölgedeki işletmeler de kendilerini bu müşterilerine göre uyarlamakta. Bu uyarlamanın bir yüzünü de web siteleri oluşturmakta. Özellikle uzaktan da hizmet satımı yapan oteller, araba kiralama şirketleri ve emlakçılar mutlaka web sitelerinde Rusça seçeneği de sunmalı. Tabii ki burada Rusça web tasarım yapabilen bir firma ile çalışılmalı. Peki bu firmada hangi özellikler aranmalı? Rusça bir web sitesi yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Rusça Web Tasarım Yapan Firmalar

Birçok firma bu alanda faaliyet göstermekte. Fakat hepsi aynı kalitede hizmet sunmamakta. Birçoğu Rusça çeviriler için çeviri hizmetlerini kullanmakta bu da büyük problemlere ve çeviri hatalarına neden olmakta. Bu nokta Rusça web tasarım yaptırırken, anlaşacağınız firmada aşağıdaki koşulları arayın.

  • Mutlaka ekibinde Rusçaya hâkim olan birisi olsun. Web sitesindeki çeviri işlemlerini bu ekip üyesi yapsın. Çeviriler için Google Translate gibi çeviri hizmetleri kullanılmasın. Bu tür çeviriler özellikle teknik terimlerde hatalar yapabilmekte.
  • Ekipte mutlaka arama motoru optimizasyonu yapabilen üyeler olsun. Rusça dilinde de firmanızı öne çıkarabilecek yetkinlikte insanlar bulunsun.
  • Firmanın geçmişte de benzer tecrübeleri olsun. İlk yapacakları iş sizin işiniz olmasın. Eğer ilk iş sizinki olacaksa da mutlaka iyi bir test aşamasından geçmeden web sitesi size teslim edilmesin.
  • Web sitesi bittikten sonra iyi derecede Rusça bilen biri tarafından kontrol ettirilsin. Herhangi bir imla hatası veya çeviri hatası olmasın.
  • Hazır bir temada ufak değişiklikler yaparak sizlere vermesinler. Gerçekten baştan sizin firmanıza özel bir tasarım ortaya koysunlar. Emlak sitesi gibi içeriği sürekli değişecek bir web sitesi ise dinamik olsun. Değişiklikler sizin tarafınızdan kolay şekilde yapılabilsin. Ufak – tefek değişiklikler için bile tekrar firma ile iletişime geçmek zorunda kalmayın.
  • Web siteniz mutlaka mobil uyumlu olsun. Özellikle turistler ülkemize geldiğinde araştırmalarını telefon üzerinden yapmaktalar. Bu nedenle web sitenizin mobil uyumlu olması en önemli noktalardan. Mobil uyumlu olmayan bir web sitesi, turistlerin algısını olumsuz yönde etkileyecektir.