ozgun-web-sitesi-olusturma

Özgün Web Sitesi Oluşturma


Bir web sitesinin özgünlüğü birçok etmene bağlıdır. Bu etmenler arasında web sitesinin tasarımı, paylaşılan içerikler, içeriklerde kullanılan görsel ve işitsel araçlar ve web sitesinin genel sunum şekli yer almaktadır. Tüm bu etmenler bir araya gelerek özgün bir web sitesi oluşturmaktadır. Fakat burada en önemli noktalardan birisi web tasarım kısmıdır. Genel olarak çoğu web sitesinde içerikler özgün olmaktadır. Bunun yanında insanların hitabet tarzları farklı olduğundan içeriği sunma şekilleri de farklıdır. Bunun sonucunda özgünlük olarak ayrılabilecek en önemli kısım web tasarım ve görsel, işitsel araçlardır. Peki özgün web sitesi nasıl yapılır?

Özgün Web Sitesi Oluşturma

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi özgün web sitesi oluşturmanın ilk kuralı doğru bir web tasarımı yapmaktan geçer. Web tasarımı kullanıcılara içeriğinizi farklı göstermenin ve kendinizi yansıtmanın en kolay yoludur. Bunun yanında başka bir yerde olmayan bir tema, içeriklerin öne çıkarıldığı bir tasarım özgünlüğü artıracaktır. Tabii ki tasarım kadar içerikleriniz de önemlidir. Farklı web sitelerinden kopyala yapıştır yaparak içerik paylaşmanız dünyanın en güzel tasarımına sahip olsanız da bunu gölgede bırakacaktır. Mutlaka içerik ve web tasarım kısmı birlikte götürülmelidir. Özellikle görsel ve işitsel araçlar ile içeriğinizin özgünlüğünü artırmanız mümkündür. Sesiniz ve görüntünüz olduğu sürece içeriklerinizin çalınması zorlaşacaktır. Yine aynı şekilde bu içeriklerin size ait olduğu da çok daha kolay anlaşılacaktır.

Özgün Web Sitesinde Web Tasarım

Özgün bir web sitesi ortaya koymak zordur. Tasarımcıların kendi kafalarında çoğu zaman bir temel olur ve bu temelin üstüne web sitesini inşa ederler. Bu da ister istemez farklı tasarımlar arasında benzer özellikler olmasına neden olur. Bu nedenle web tasarım işinde tamamen size özel bir tasarım kullanmak, kod yapısından tutun da kullanılan kütüphanelere kadar özenle seçmek tam bir özgünlük sağlayacaktır. Bu ufak detaylar da web sitenize giren kullanıcıların dikkatini çekecektir. Asıl özgünlük de bu şekilde yakalanmış olur. Bu nedenle özgünlüğün en temel şartlarından ikisi web tasarımı ve içeriklerdir. Bunları olabildiğince kendinize özel tutmanız gerekir.