pansiyon-web-sitesi

Pansiyon Web Sitesi


Pansiyon gecelik veya birkaç günlük konaklamalar için kullanılabilecek ufak oteller olarak düşünülebilir. Bu tür yerlerde kalmak isteyen kişilerde genellikle pansiyon aramasını internet üzerinden yapmaktadır. Bu noktada pansiyonların internette var olması önemli bir noktadır. İnternet sitelerinin olması, Google Haritalarda konumlarının ekli olması ve Google işletmeler gibi araçları kullanması öne çıkmasını sağlayacaktır. Bu da çok daha kolay bir şekilde müşteri bulmasını sağlayacaktır. Üstelik herhangi bir reklam maliyeti de oluşmayacaktır. Tamamen ücretsiz bir şekilde reklam yapmış olacaktır. Peki pansiyon web sitesi yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

 

Pansiyon Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pansiyonlar dediğimiz gibi belli bölgelerde hizmet gösterirler. İnsanlar da tabii ki kendilerine yakın olan pansiyona gitmeyi tercih eder. Bu nedenle bir pansiyon web sitesi yaptıracaksanız ilk odaklanmanız gereken nokta anahtar kelime olmalıdır. Anahtar kelime web sitenizin odaklandığı ana içeriği vurgulayan noktadır. Bu noktada anahtar kelime seçiminizde mutlaka bulunduğunuz bölgeyi doğru ifade etmek gerekir. Örneğin Ankara’nın Mamak ilçesinde olan bir pansiyon için Ankara’da Pansiyon kelimelerini anahtar kelime olarak seçmek yerine Ankara Mamak Pansiyon kelimelerini seçmek daha faydalı olacaktır. Bunun yanında bu tür odaklanmış anahtar kelimeler ileride reklam vermeyi düşünürseniz bunun da maliyetini düşürecektir.

Tabii ki web sitenizi yaptırırken dikkat etmeniz gereken tek bokta anahtar kelime değildir. Web sitenizin genel tasarımı, güncel teknolojileri barındırması, SSL sertifikasına sahip olması, iletişim ve hakkımda sayfalarının doğru hazırlanması ve mobil uyumlu olması da beklentileriniz arasında olması gereken ve dikkat etmeniz gereken noktalardır.

 

Web Sitesi Kime Yaptırılmalı?

Tabii ki en çok sorulan sorulardan birisi de web sitemizi kime yaptırmalıyız sorusu olmakta. Günümüzde birçok hizmet kodlama bilmeden de web sitesi yapmamıza izin vermekte. Fakat bunlar çok sınırlı hizmetler olmakta. Bu noktada düzgün bir iş ortaya koymak istiyorsak alanında uzman olan bir ekipten faydalanmalıyız. Web sitemizi düzgün bir firmaya tasarlatmalıyız. Özellikle Google gibi arama motorlarında ön plana çıkmak için işi uzmanına teslim etmeliyiz. Aksi halde web sitemizden verim alamayabiliriz.