petshop-web-sitesi

Petshop Web Sitesi


Petshoplar müşteri bulmak konusunda en çok sorun yaşayan dükkanlardan birisi oluyor. Sınırlı sayıda müşteriye hitap ettikleri için bulundukları mahallede, müşteri bulmaları zorlaşıyor. Bu noktada daha geniş bir kitleye açılmaları gerekiyor. Tam da bu noktada en etkili çözüm internete açılmak oluyor. İnternete açılmanın ilk yolu da tabii ki bir web sitesi kurmaktan geçiyor. Peki bir petshop web sitesi açarken nelere dikkat etmeliyiz?

Petshop Web Sitesi Açma

Petshop web sitesi açarken ilk olarak yapmamız gereken web sitemizden beklentimizi kesinleştirmek. Online olarak ürün satışı yapacak mıyız? Sadece dükkanımızın bir tanıtımı mı olacak? Ne tür içerikler sunacağız bunların kararını vermemiz gerekir. Özellikle web sitemizde bir e-ticaret kısmı bulunacaksa bu noktada web sitemizin tasarlanması ve hazırlanması uzun sürecektir. Tabii ki bunun yanında web sitesinin maliyeti de yükselecektir. Çok daha güvenli bir web sitesi yapılması ve güvenli bir ödeme sisteminin de web sitemize entegre edilmesi de gerekecektir.

Bu noktalar göz önüne alındığında web sitemizden beklentilerimiz aslında web sitemizi şekillendirecektir. Doğru beklentilerimizi bulmadan bir firmaya gitmek ve web sitesi istemek sadece zaman kaybı olacaktır. Bizim ilk olarak yapmamız gereken beklentilerimizi doğru belirlemektir.

 

Petshop Sitesi Açarken Dikkat Edilecekler

Beklentilerimizi belirledikten sonra web tasarımı yapan bir firmanın yolunu tutma zamanı gelir. Bu noktada tabii ki firmadan bazı beklentilerimiz olmalıdır. Bu beklentilerin en önemlisi ise firmanın alanında tecrübeli olması, bizi ve beklentilerimizi anlaması ve buna göre web sitemizi şekillendirmesi olmalıdır. Bunun yanında;

  • Firma mutlaka SEO bilgisine sahip ekip üyeleri içermelidir. SEO web sitemizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan çalışmalardır. Daha çok kişiye ulaşmak ve web sitemizden maksimum verimi almak için bu önemlidir.
  • İkinci beklentiniz mutlaka güncel teknolojileri barındıran bir sayfa hazırlaması olmalıdır. Özellikle responsive tasarım dediğimiz tüm ekran boyutlarında düzgün olarak çalışan bir sayfa hazırlanması önemlidir.
  • Web sitemizde e-ticaret kısmı da olacaksa en önemli beklentimiz güvenlik olmalıdır. Ödeme sistemi web sitemize doğru olarak entegre edilmeli, herhangi bir açığa sebep vermemelidir.