egitim-web-sitesi

Eğitim Web Sitesi


Özellikle pandemiden sonra internet üzerinden eğitim alınması artmaya başladı. Bunun yanında işten vakit bulup fiziki bir eğitime gidemeyen insanlar da kendilerini geliştirmek için uzaktan eğitimleri tercih etmeye başladı. Bu noktada eğitime yönelik web siteleri öne çıkmaya başladı. Tabii ki iki türde web sitesi açmak mümkün. Bunlardan birisi eğitim kurumunuzu tanıtmaya yönelik bir web sitesi açmak. İkincisi ise tamamen dijital olarak eğitim verecek bir eğitim web sitesi açmak.

  1. Eğitim Kurumu Tanıtımı

İlk açabileceğiniz web sitesi türü eğitim kurumunuzu tanıtacağınız web sitesidir. Bu web sitesinde okulunuzla ilgili resimlere, verilen derslere, dersler sonrasında ek olarak verilen kurslara değinilmelidir. Bunun yanında velilerin sizinle iletişim kurması sağlanmalıdır. Mutlaka bir iletişim kısmınız bulunmalı ve burada farklı iletişim seçenekleri olmalı. İletişim formu, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve benzer bilgilerin yer alması önemlidir. Web sitenizin mutlaka mobil desteği de bulunmalıdır. Bu tür bir web sitesini tasarlayacak ekibiniz yoksa mutlaka profesyonel bir destek almalısınız. Bu sayede istediğiniz tüm özellikleri olan bir web sitesine kavuşabilirsiniz.

Bunun yanında web sitenizde gelişmiş özellikler ekleyerek öğrenci bilgi sistemi ve veli bilgi sistemi gibi sistemleri de sitenize dahil edebilirsiniz. Tabii ki böyle bir isteğin maliyeti daha yüksek olacaktır. Yapılma süresi de uzun sürecektir. Fakat ortaya çok daha kusursuz bir iş çıkacaktır.

  1. Online Eğitim Sitesi

İkinci açabileceğiniz web sitesi türü tamamen internet üzerinden eğitim verebileceğiniz web sitesi türüdür. Bu tür bir eğitim web sitesi kullanıcıların tamamen internet siteniz üzerinden eğitim almasını sağlar. Tabii ki böyle bir web sitesinin geliştirilmesi diğer türe göre daha zordur. Kullanıcı tanımlaması, eğitim tanımlaması ve benzer özellikler olmalıdır. Bunlar da geliştirme sürecini etkileyen unsurlardır. Bu tür bir işte Moodle gibi bir sistem de bulunabilir. Bu çok daha gelişmiş bir web sitesi oluşturmanızı sağlar. Ayrıca temel bir sistem olacağından geliştirme süresini de kısaltır. Kullanıcı ekleme, öğrenci ekleme, yetki verme gibi işlemler de çok daha kolay yapılır. Tabii ki bu tür web sitesinde ödeme sistemi de bulunmalıdır.