dernek-web-sitesi

Dernek Web Sitesi


Dernekler gerek özel günlerde gerekse de zor zamanlarımızda yanımızda olan kurumlar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle köy dernekleri, aynı köyde yaşayan ve doğmuş olan insanların bir araya gelip sosyalleşmesini sağlıyor. Bu noktada artık dernekler köylülerine ulaşmak ve aynı alana ilgi duyan insanlara daha kolay seslenebilmek için farklı yollar arıyor. Bu yollardan birisi de tabii ki internet dünyasına açılmak oluyor. İnternet tüm Türkiye’ye ulaşmanın en kolay yolunu sağlıyor. İnternete açılmak için de temel gereksinim bir web sitesi oluyor. Peki dernek web sitesi nasıl açılır? Bize faydası ne olur?

Dernek Web Sitesi Nasıl Açılır?

Dernek web sitesi açmak için temelde iki ihtiyacınız vardır. Bunlardan birisi sitenizin ismi yani domain ikincisi ise web sitenizin internette saklanacağı alan yani hostingtir. Sonrasında web tasarım ile kendinize uygun bir tema yaptırmalı ve bunu web sitenize yüklemelisiniz. Sonrasında web siteniz tüm dünyadan erişilebilir bir hale gelecektir. İnsanlar web sitenize girip buradan her türlü içeriğe ulaşacaktır.

Dernek Web Sitesinde Neler Olmalı?

İlk kez derneğiniz için bir web sitesi açıyorsanız burada ne olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Aslında ne olması gerektiğine karar verecek olan sizsiniz. İhtiyacınıza uygun olarak şekillendirebilirsiniz. Örnek olarak web sitenizde bulunabilecekler;

  • Bir duyurular kısmı bulunabilir. Bu sayede tüm üyelere hatta üye olmayanlara dahi kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sadece birkaç tıklama ile herkese bir duyuru gönderebilirsiniz.

  • Derneğe üye olanların aidatlarını ödemeleri için bir kısım oluşturabilirsiniz. Bu kısım ile insanlar internet üzerinden ödemelerini geçekleştirebilir.

  • Bir forum oluşturarak farklı şehirlerde yaşayan kişilerin de derneğinize üye olmasını sağlayabilirsiniz. İnsanlar evrak işlemleri uğraşmaya gerek kalmadan, farklı şehirlerden de rahatlıkla derneğinize üye olabilir.

  • Bunun yanında tabii ki derneğinizdeki aktiviteleri paylaşabileceğiniz, yaptığınız etkinlikleri sergileyebileceğiniz bir sayfa oluşturabilirsiniz.

Web Sitesinin Faydası Nedir?

Web sitesinin faydası tüm Türkiye’ye hatta tüm dünyaya ulaşabilecek olmanızdır. Fiziki olarak derneğinizin hangi şehirde olduğuna bakmaksızın herkes size ulaşabilecektir. Bu sayede hem derneğinize üye olan kişi sayısını artırabilir hem de yaptığınız etkinlikleri herkesle paylaşabilirsiniz.