tamir-web-tasarim

Tamir Web Sitesi


Tamir web sitesi açarken yapılan en büyük hatalardan birisi konunun tam olarak belirlenmemesidir. Konunun tam olarak belirlenmemesi yanlış anahtar kelime seçimini neden olmakta bu da tüm çalışmanın boşa gitmesine neden olmaktadır. Tamirat alanı çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Tesisat tamiratından tutun da bilgisayar tamirine kadar çok geniş alanlara yayılmaktadır. Bu noktada siz bilgisayar mı tamir ediyorsunuz? Televizyon mu tamir ediyorsunuz yoksa bam başak bir alanda mı tamir işi ile uğraşıyorsunuz web siteniz bunu yansıtmalıdır. Bu sayede web sitenize giren kullanıcı neleri yapabildiğinizi görecek ve sonrasında sizinle iletişime geçecektir. Peki bunun dışında tamir web sitesi açarken hangi noktalara dikkat edilmesi gerekir?

 

Tamir Web Sitesi Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yukarıda da belirtiğimiz gibi en önemli nokta hiç kuşkusuz anahtar kelime seçimi olmakta. Fakat dikkat edilmesi gereken noktalar bununla bitmemekte. Bir tamir firması için web sitesi açarken;

  • Mutlaka anahtar kelimeye uygun olarak arama motoru optimizasyonu yapılmalıdır. Doğru çalışmaların yapılması web sitesinin öne çıkmasını sağlayacaktır. Bu da daha çok müşteri getirecektir.
  • Web sitesinin tasarımı düzgün olmalıdır. SSL sertifikası bulunmalıdır. Web sitesi mobil cihazlarda ve farklı ekran boyutlarında da düzgün görünmelidir. Yani responsive bir tasarıma sahip olmalıdır.
  • Firma hakkında gerekli olan bilgileri sunmalı, firma ile iletişime geçilmesini sağlayan bir iletişim sayfası bulunmalıdır. Burada tamircinin telefon numarası, e-posta adresi gibi geleneksel verileri bulunurken iletişim formu gibi güncel yöntemler de bulunmalıdır.
  • Verilen hizmetler ayrı sayfalarda gösterilmeli, hangi alanlarda tamirat hizmeti sunulduğu ve bu hizmetin kalitesi doğru olarak anlatılmalıdır.

 

Web Sitesinde Uzman Yardımı

Yukarıdaki maddelerden de anlaşılabileceği üzere tamirciler için web sitesi açmak uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu noktada alanında uzman olan, ekibi geniş olan ve tecrübesi yüksek olan bir firmadan bu konuda yardım almanız gerekebilir. Bu noktada doğru firmayı seçmeniz hem anahtar kelimenizi belirlemenize hem de güncel, günümüz standartlarına uygun bir web sitesi hazırlamanızda size yardımcı olacaktır. Bu da yaptırdığınız web sitesinden maksimum verimi almanızı sağlar.