bulgarca-web-tasarim

Bulgarca Web Tasarım


Bulgaristan ülkemizin komşularından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle lojistik alanında da en sık iletişim kurulan ülkelerden birisi oluyor. Bu noktada web sitemizin Bulgarca da desteklemesi önemli noktalardan birisi oluyor. İş yaptığımız veya işimizin düştüğü ülkelerin dillerinin de web sitemizde yer alması işlemlerimizi kolaylaştırıyor. Bir sorun çıktığı zamanlarda web sitemiz üzerinden sorunun çözülme ihtimali de artıyor. Bu noktada Bulgarca web tasarım önem kazanıyor. Peki web tasarımda nelere dikkat edilmelidir?

Bulgarca Web Tasarımda Dikkat Edilecekler

Aslında sadece Bulgarca özelinde de değil tüm yabancı dillerde web sitesi yapılırken dikkat edilmesi gereken temel nokta doğru çeviri yapılmasıdır. Birçok firma maalesef Google Translate gibi araçlar ile çeviri yapmaktadır. Bu tür araçlarda özellikle uzun ve teknik terimler içeren cümleleri doğru çevirememektedir. Bu da sitemize giren kullanıcıların bizi yanlış anlamasına veya hiç anlamamasına neden olmaktadır. Bu noktada mutlaka web tasarım yaptırdığımız dilde uzmanlığı bulunan bir ekip üyesi olmalıdır. İş yaptıracağımız firmada bu ekip üyesi yoksa bile dışarıdan çeviri konusunda yardım alıyor olması gerekmektedir. Google Translate veya Bing Çeviri gibi araçlar ile çeviri yapan firmalar tercih edilmemelidir.

Bunun yanında web tasarım özellikle de bu tür yurt dışına açılan web sitelerinde güncelliği yakalamalıdır. Adobe Flash Player gibi artık günümüzde geçerliliği kalmamış araçlar ile web tasarımı yapılmamalıdır. Yine aynı şekilde SSL sertifikası almadan yani web sitesinin güvenliği sağlanmadan web sitesi yayınlanmamalıdır.

Doğru Firma Seçimi

Web tasarımı konusunda doğru firmayı seçmeniz ortaya iyi bir iş çıkması açısından önemlidir. Aksi halde ortaya işinize sinmeyecek bir iş çıkacaktır, bu da hiçbir işinize yaramayacaktır. Web tasarımda güncel standartlar yakalanmalı, doğru bir çeviri yapılmalıdır. Web sitenizde Türkçe ve Bulgarca arasında geçiş seçenekleri de tema içerisine güzel bir şekilde yedirilmelidir. İnsanların göremeyeceği veya tam aksine insanların gözüne sokacak gibi konmamalıdır. Bunların tamamı da alanında tecrübeli olan, daha öncesinde de böyle işler yapmış olan bir firma tarafından mümkün olmaktadır. Bu noktada doğru firma seçiminde temel nokta tecrübeli bir firmadan yararlanmaktır.