tv-servisi-web-sitesi

Tv servisi Web Sitesi


Televizyonlar tüm evlerin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Bir evin demirbaşı sayabileceğimiz eşyalarından birisidir. Fakat özellikle günümüzdeki fazlaca gelişmiş televizyonlar bozulabilmektedir. Bozulduğunda da bir uzman tarafından tamir edilmesi gerekiyor. Bu noktada televizyon tamircisi arayışımız başlıyor. Tabii ki bu arayışın ilk durağı internet oluyor. Günümüzde birçok ihtiyacımızı internetten giderdiğimiz gibi bir tamirci arayışımızı da internet üzerinden yapıyoruz. Bu noktada TV servislerinin kendilerine ait bir web sitesinin bulunması önemli noktalardan birisi oluyor. Peki TV servisi web sitesi nasıl açılır? Web sitenizde neler bulunmalıdır?

 

TV Servisi Web Sitesi Nasıl Açılır?

Televizyon tamirciliği yapıyorsanız ve bir web sitesi açmak istiyorsanız bu durumda üç tane ihtiyacınız olacak. Bunlardan birincisi web sitenizin dosyalarının saklanacağı bir hosting, ikincisi web sitenizin ismini oluşturacak bir alan adı ve son olarak web sitenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir temadır. Web sitesi açarken bu ihtiyaçların içerisinde en önemli olan temadır. Çünkü tema hem kullanıcının ilk göreceği kısım hem de arama motorlarının web sitenizi öne çıkarıp çıkarmayacağını gösteren kısımdır. Peki tema seçimi nasıl yapılmalıdır?

 

TV Servisi Sitesinde Tema Seçimi

Bir web sitesinin teması iki kısımdan oluşmaktadır. Birincisi kullanıcıların web sitenize gördükleri görsel kısmı ikincisi ise web sitesinin arkasında kalan kodların bulunduğu kısım. Bu iki kısım da çok önemlidir. Kodlama kısmı web sitenizin başta Google olmak üzere arama motorlarında öne çıkmasına, rakiplerinizden sıyrılmanıza ve onların önüne geçmenize yardımcı olur. Görsel kısım ise web sitenize gelen kullanıcılara güven verir, sizinle kolay bir şekilde iletişim kurmasını sağlar. Bu noktada hem kodlama kısmının hem de görsel kısmının kusursuz olarak tasarlanması gerekir.

Kodlama kısmında web sitesi hızlı çalışacak şekilde tasarlanmalı, gereksiz kod kullanılmamalı, arama motoru optimizasyonu için meta etiketleri kullanılmalıdır. Görsel kısımda da kullanıcı aradığını kolay bulmalı, hakkımızda ve iletişim gibi sayfalar bulunmalı, ana sayfa kullanıcıyı kendisine çekmeli ve hizmetleriniz hakkında ayrıntılı bilgi sunmalı. Tabii ki bunun yanında kullanımı kolay olmalı ve özellikle menülere rahat bir şekilde ulaşılabilmeli.