e-ihracat-sitesi

E-İhracat Sitesi


İthalat ve ihracat son yıllarda hızla gelişen alanlardan oldu. Ülkemizden gerek ham madde gerekse de bitmiş ürün satışı çok arttı. Bunun sonucunda da ihracat firmalarının sayısı hızla arttı. Bu noktada rakiplerinizden ayrılmak ve bilinirliğinizi artırmak için yapabileceğiniz işlemlerden birisi varlığınızı dijital dünyaya taşımak olacaktır. Bunun için de ilk olarak yapmanız gereken kendinize bir web sitesi açmak olmalıdır. Peki e-ihracat web sitesi açarken nelere dikkat edilmelidir? E-ihracat nedir?

E-İhracat Nedir?

E-ihracat adından da anlaşılabileceği gibi internet üzerinden yapılan ihracat işidir. E-ticarette olduğu gibi ürünlerinizi internet üzerinden pazarlarsınız. E-ihracat farkı ise ürünlerinizi internet üzerinden yurt dışına pazarlamanızdır. Bunun da birçok avantajı bulunmaktadır. En büyük avantajı ise ürünlerinizi çok daha geniş bir pazara ulaştırabilmenizdir. Bir diğer avantajı ise müşterileriniz ile direk temas kurabilmenizdir.

E-İhracat Web Sitesi Nasıl Açılır? Ne İşe Yarar?

E-ihracat web sitesi açmanın birçok yararı bulunmaktadır. Bunlar;

  • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk yararı kesinlikle çok geniş bir pazara hitap etmeniz olacaktır. Ürünlerinizi satabileceğiniz pazarı fazlası ile genişletmiş olursunuz.
  • İkinci faydası web siteniz üzerinden stok takibi de yapabilecek olmanızdır. Satılan ürünleriniz anında stoktan düşer, yeni gelen ürünleri de birkaç tıkla stoğa ekleyebilirsiniz. Bu sayede web siteniz üzerinden stok takibi işini de çözmüş olursunuz.
  • Web sitenizi birçok dilde tasarlatabilirsiniz. Bu sayede tek bir ülkeye veya tek bir müşteriye değil tüm dünyaya hitap edebilirsiniz. Ürünlerinizi farklı dilleri konuşan insanlara da pazarlama imkânı bulursunuz.
  • Dijital reklamları kullanarak odaklanmış reklamlar oluşturabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizi direk olarak hedefleyerek satışlarınızı artırabilirsiniz.

Bir e-ihracat sitesi açmak için öncelikle düzgün bir temaya ihtiyacınız olacaktır. Bunun için alanında uzman olan bir web tasarım firmasından yardım almanız gerekmektedir. İhtiyaçlarınıza ve sattığınız ürünlere göre size bir web sitesi tasarlayacaktır. Tasarlanan bu web sitesini yayınlamak için de bir hostinge bir de alan adına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunları tamamladıktan sonra web sitenizi açabilirsiniz. Web sitenizde dikkat etmeniz gereken son nokta ise güvenlik kısmıdır. Özellikle böyle dünya çapında yayınlanacak bir web sitesi güvenli olmalıdır.