kisisel-web-sitesi-dinamiksoft

Kişisel Web Sitesi


İnternet dünyasında artık her türlü web sitesine rastlamak mümkün. Bunların arasında kurumsal web siteleri de var, ürün ve hizmet satanlar da var, haber siteleri de var. Tabii ki bu dünyada bireysel olarak siz de yer almak isteyebilirsiniz. Kişisel web sitesi açarak internet dünyasında yerinizi ayırtmak isteyebilirsiniz. Bu durumda dikkat etmeniz gereken noktalar bulunacaktır. Peki bu noktalar nelerdir? Kişisel web sitesi neden açılır?

Kişisel Web Sitesi Neden Açılır?

Kişisel web sitesi adından da anlaşılabileceği gibi kişiseldir. Bu nedenle belli bir amaç olmadan bile açılabilir. Bu web sitesinde kendi CV’nizi yapabilir, hayatınızdan kesitler paylaşabilir veya uzman olduğunuz konu hakkında paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Burayı bir nevi dijital bir günlük olarak görebilir ve bu amaçla kullanabilirsiniz. Kişisel web siteleri biraz da sizin internette yer alan yüzünüz olacaktır. Bu nedenle burada istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Hiçbir amacınız olmadan sadece internette ben de varım demek için veya dijital bir varlık oluşturmak için bile kişisel bir web sitesi açabilirsiniz.

Kişisel Web Sitesi Açarken Dikkat Edilecekler

Başta şunu söylemek gerekir kişisel web sitesi diğer web sitesi türlerine göre ayrılan bir yapıdır. Kurumsal bir web sayfasından veya bir haber sayfasından daha farklı beklentileri bulunur. Bu nedenle SEO kurallarında daha esnek davranılıp daha bireyi yansıtan öğeler kullanılabilir. Bu noktada dikkat etmeniz gerekenler;

  • SEO kuralları gibi kullanıcıdan çok arama motorları için uygulanan kuralları biraz olsun göz ardı edebilirsiniz. Bunun sonucunda sizi yansıtan bir web sitesi ortaya koyabilirsiniz. Kişisel web sitesi biraz da sitenin sahibini yansıtmalıdır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken web sitenizin tasarımının da sizi anlatacak olmasıdır.
  • Web tasarımı kişisel web sitelerinde çok önemlidir. İlk maddede de söylediğimiz gibi web siteniz sizi yansıtmalıdır. Bunun için de web tasarımı noktası en çok vakit ayırmanız gereken kısımdır. Bu konu hakkında yeterince bilginiz yoksa profesyonel destek almak da iyi bir seçenek olacaktır.
  • Web sitenizde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise donanım kısmıdır. Web sitenizin yayınlanacağı sunucuyu iyi seçmeniz gerekir. Bunun yanında çok yüksek fiyatlı çözümlere gidilmese de olur.