hintce-web-tasarim

Hintçe Web Tasarım


Hindistan nüfus olarak en kalabalık ülkelerden birisidir. Bu bağlamda yurt dışına ürün satmak istediğimizde açılabileceğimiz ülkelerin başında gelmektedir. Bunun yanında Hindistan yazılım konusunda da en gelişmiş ülkelerden birisidir. Yazılım alanında iş yapıyorsanız da bu bağlamda Hindistan’a açılmak isteyebilirsiniz. Tabii ki farklı bir ülkeye açılırken onların dilinde hizmetler sunmanız, tanıtımlarınızı da açılacağınız ülkenin diline uyarlamanız gerekmektedir. Peki Hintçe web tasarım yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Hintçe web tasarım yaptırırken tabii ki öncelikle genel web sitesi kurallarına uyum sağlamalıdır. Bu kurallar;

  • İlk olarak arama motoru optimizasyonu kurallarıdır. Arama motoru optimizasyonu web sitenizin Google gibi arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmanızı sağlar.
  • İkinci kural web sitenizin güncel olmasıdır. Hem teknolojik olarak hem tasarımsal olarak hem de güvenlik anlamında güncel standartları desteklemelidir.
  • Yazılarınız mutlaka güncel olmalıdır. Hizmetleriniz hakkında doğru bilgileri sunmalıdır. Tabii ki tüm yazılarınız da arama motoru optimizasyonu kurallarına uygun olarak hazırlanmalıdır.
  • Son dikkat etmeniz gereken kural ise güncelliğin korunmasıdır. Hem web siteniz hem de içerikleriniz güncelliğini korumalıdır. Her an içerikler güncellenmelidir.

Hintçe Web Tasarım Yaptırılması

Tabii ki yukarıdaki genel şartların yanında Hintçe bir web sitesi yaptırırken dikkat etmeniz gereken özel şartlar da bulunmaktadır. Bu özel şartların arasında da en önemlisi doğru bir çeviri yapılmasıdır. Hintçe bir içerik hazırlanırken mutlaka web siteniz doğru çevrilmelidir. Aksi halde karşı taraf ile iletişim kurmanız zorlaşacak ve daha başlangıçta size karşı olumsuz bir yargı oluşmasına neden olacaktır. Bu noktada da sizin web tasarım için çalıştığınız firma önem kazanmaktadır. Firma mutlaka işini hakkı ile yapmalı, çeviri konusunda çok dikkatli davranmalı, güncel standartları desteklemelidir. Bunun yanında hem Türkiye’de var olan hem de Hindistan’da var olan gelişmeleri takip etmelidir. Web sitenizi de tabii ki bunlara uygun olarak hazırlamalıdır. Bu noktada alanında uzman olan, geniş bir ekibi bulan firma tercih etmek önemlidir. Alanında uzman bir firma size ihtiyaçlarınızın belirlenmesinden tutun da web sitenizin tasarlanmasına kadar her alanda yardımcı olacaktır.