fotografcilik-web-sitesi

Fotoğrafçılık Web Sitesi


Fotoğrafçılık alanı bir iş olduğu kadar bir sanat alanıdır da. Bu nedenle bu web sitesinin diğerlerinden ayıran noktalar olmalıdır. Fotoğrafçılık sitelerinde diğer hizmetlerde olduğu gibi sadece sizin hakkınızda bilgi veren be iletişime geçilmesini sağlayan bir sayfa olması yeterli değildir. Başta da belirtiğimiz gibi fotoğraf bir sanat alanıdır. Bu sanat alanında öne çıkabilmek için de eserlerinizi sergilemeniz gerekir. E-portföyle dediğimiz eserlerinizi internet ortamında sergilediğiniz bir sayfanız da olmalıdır. Bu sayfa sayesinde potansiyel müşteriler çalışmalarınızı görecek ve kendi isteklerini yapıp yapamayacağınıza karar vermektedir. Böyle bir sayfa yapmak alanınızda iddialı bir fotoğrafçı olduğunuzu da gösterir. Peki fotoğrafçılık web sitesi açarken nelere dikkat edilmelidir? Bu tür bir web sitesinde neler olmalıdır?

Fotoğrafçılık Web Sitesinde Neler Olmalıdır?

Bir fotoğrafçılık web sitesinde olmazsa olmaz sayfalar bulunur. Bunlar arasında yukarıda da bahsettiğimiz gibi e-portföyle sayfası en önemlisidir. Bunun yanında hakkımızda, iletişim ve randevu almak için bir sayfa bulunmalıdır. Bu sayfalarda ise yer alması gerekenler;

  1. Hakkımızda ve İletişim Sayfası

Bu sayfalarda firmanız ve kendiniz hakkında bilgiler sunmalısınız. Bunun yanında sizinle iletişime geçebilecekleri birçok iletişim seçeneği sunmalısınız. Bu iletişim seçenekleri arasında mutlaka bir telefon numarası, bir iletişim formu ve bir e-posta adresi bulunmalıdır. Hatta WhatsApp seçeneği sunmanız da sizi öne çıkaracaktır.

  1. E-portföyle

İlk paragrafta da belirtiğimiz gibi bir fotoğrafçılık web sitesi için olmazsa olmaz sayfadır. İnsanlar bu sayfanız ile yaptığınız işleri görebilmelidir. Bu sadece potansiyel müşterilerinizi bulmanızı sağlamaz aynı zamanda sizin tanınmanızı da sağlar. Fotoğraf alanı ile ilgili olan insanlar da bu fotoğraflara bakmak için web sitenizi inceler. Bu inceleme sonucunda da bilinirliğiniz artar.

  1. Randevu ve Fiyat Alım Formu

Mutlaka sizden randevu almalarını ve gerektiğinde çekim için fiyat almalarını sağlayacak bir form bulunması gerekir. Bu Contact Form gibi bir eklenti ile yapılabileceği gibi Google Formlar gibi ekstra bir çözümle de yapılabilir. Fakat mutlaka bu tür bir sayfa bulunmalıdır.

Tüm bu işler uzmanlık gerektiren işlerdir. Bu nedenle yeterli bilginiz yoksa profesyonel bir destek almanız ve bu alanda tecrübeli bir firmadan hizmet satın almanız iyi olacaktır.