avukatlik-web-sitesi

Avukatlık Web Sitesi


Günümüzde birçok alanda avukat ihtiyacı bulunabilmektedir. Fakat çok sayıda da avukat bulunmaktadır. Bu konuda yardıma ihtiyacı olan insanlar internet üzerinden avukat araması yapabilmektedir. Bu noktada rekabetçi olabilmek ve yeni müvekkiller bulabilmek için sizlerin de internet dünyasına girmesi gerekmektedir. Fakat internet dünyasında dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bu noktalardan ilki de eğer kendi web sitenizi açacak bilginiz yoksa profesyonel destek alacağınız firma olacaktır. Peki avukatlık web sitesi açarken nelere dikkat etmelisiniz?

Web Tasarım Firması Seçimi

Eğer bir firma ile anlaşarak avukatlık web sitesi yaptıracaksanız bu noktada firmanın aşağıdaki şartları karşıladığında emin olun.

  • İlk olarak firmanın daha önce de bu alanda çalışmış olmasına özen gösterin. Her firmanın belli bir uzmanlık alanı oluyor. Mutlaka web tasarımı konusunda ve avukatlık siteleri konusunda bilgisi olan firmaları seçin.
  • Çalışacağınız firmanın arama motoru optimizasyonu konusunda bilgili ve yetkin olduğundan emin olun. Özellikle bu tür rekabetin çok olduğu aramalarda öne çıkmanız için bu gereklidir.
  • Firmanın mutlaka size özel bir tasarım oluşturacağından emin olun. Hazır bir temayı size sunmalarına izin vermeyin. Hazır bir tema kullanacak olsalar bile mutlaka sizin için bunları özelleştirsinler.

Avukatlık Sitesinde SEO

Avukatlık gibi arama rekabetinin yüksek olduğu bir kelime de öne çıkmak için arama motoru optimizasyonu en önemli konulardan birisidir. Arama motoru optimizasyonu web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar. Bu da yeni müvekkil bulmanızı kolaylaştırır. Bu noktada web sitenizin anahtar kelimeleri doğru belirlenmeli, içeriğindeki yazılar SEO uyumlu olarak hazırlanmalı kodlama yapısı da buna uygun olarak yapılmalıdır.

Bunun yanında yeni açılan bir web sitesini ön plana çıkarmak için arama motoru reklamları da kullanılabilir. En azından tanınırlık elde edene kadar reklamlardan faydalanabilirsiniz. Reklamlar herhangi bir çalışma yapmadan web sitenizin arama sonuçlarında ilk sırada çıkmasını sağlar. Geleneksel reklam yöntemlerine göre de çok daha uygun fiyatlı olacaktır. Bu nedenle eğer bütçeniz uygun ise başta reklam verme yoluna da gidebilirsiniz. Bu konuda da web tasarım yaptığınız firmanın bilgili olması işinize yarayacaktır.