yunanca-web-tasarim

Yunanca Web Tasarım


Sınır komşularımızdan birisi olan Yunanistan ile ticari ve sosyal ilişkilerimiz gelişmek zorunda kalıyor. Bu bağlamda ülkemizdeki firmalar da Yunanistan’a özgü hizmetler sunmaya, burayla ticari anlaşmalar yapmaya çalışıyorlar. Tabii ki bunun için gereken en önemli noktalardan birisi tanıtım oluyor. Ürettiğimiz hizmetlerin ve ürünlerin Yunanistan’a tanıtılması gerekiyor. Bu noktada Yunanca bir web sitemiz olması bizi büyük ölçüde öne çıkarıyor. Fakat bu noktada bu işi düzgün bir firmaya yaptırmak büyük önem kazanıyor. Aksi halde web tasarım bir facia ile sonuçlanabiliyor ve fayda sağlamasını beklediğiniz web siteniz tam aksine size tam aksine dezavantaj olabiliyor. Peki bu noktada Yunanca web tasarım yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

 

Yunanca Web Tasarım Yaptırma

Yurt dışına açılmaya karar verirseniz, bu noktada farklı dillerde de web sitenizi yapmanız gerekir. Tabii ki bu işi yaptırırken de doğru firmayı seçmeniz gerekir. Aksi halde ortaya kötü bir sonuç çıkacaktır. Doğru bir web sitesi yaptırmanız ise çok daha geniş bir alana açılmanızı sağlayacaktır. Peki bir web sitesi tasarlatırken hangi noktalara dikkat etmeniz gerekir? Yunanca web tasarım yaptırırken;

  • Web sitenizin düzgün olarak Yunancaya çevrilmesi en önemli noktadır. Bu nedenle ilk dikkat etmeniz gereken doğru bir çeviri yapılmasıdır.
  • İkinci nokta tabii ki SEO konusudur. SEO web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar. Bu noktada mutlaka çalıştığınız firma SEO konusuna hâkim olmalıdır. Ülkemiz kadar Yunanistan’daki web sitelerini de takip etmeli ve sizin için en doğru çalışmayı ortaya koymalıdır.
  • Siteniz mutlaka responsive bir tasarım anlayışı ile yapılmalıdır. Repsonsive tasarım farklı ekran boyutlarında da kusursuz görünen web siteleri oluşturmanızı sağlar. Özellikle telefonlardan da web sitenize girdiğinizde sorunsuz görünmelidir.
  •  Tabii ki web sitenizin tasarımı da güzel olmalıdır. Güzellik göreceli bir kavramdır. Fakat her dönem bazı tasarım anlayışları gelişir. Siteniz bu tasarım anlayışlarına uyum sağlayabilmelidir. Güncel tasarım standartlarına uyum sağlamalıdır.
  • En önemli noktalardan birisi de güvenliktir. Web siteniz güvenli olmalıdır. Bir web sitesi için temel güvenlik de SSL sertifikası ile sağlanmaktadır.