arapca-web-tasarim

Arapça Web Tasarım


Ülkemizde Arapça bilen turist sayısı hızla artmakta. Bunun sonucunda da özellikle emlak gibi alanların da Arapça içerikler sunması gerekmekte. Potansiyel müşterilerine ulaşmak için, müşterilerinin dillerinde içerik hazırlamaları önemli bir husus olmakta. Bu noktada Arapça web tasarım işinin de yapılması gerekmekte. Günümüzde ev arayışından, alışverişe, teknolojik ihtiyaçlardan, hizmet alımına kadar birçok ihtiyaç internetten araştırılmakta ve giderilmekte. Tabii ki yabancı turistler de alacakları bir ürünü veya hizmeti önceden internetten araştırmakta. Bu noktada onların dillerinde hazırlanmış bir web sayfası faydalı olmakta. Peki Arapça web tasarım yaptırırken önemli noktalar nelerdir? Nelere dikkat edilmelidir?

Arapça Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arapça bir web tasarım hizmeti arıyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken bu işi yaptıracağınız ekibin hem web tasarım işine hem de Arapça diline hâkim olmasıdır. Bu iş için de iyi bir ekibinin bulunması gerekir. Arapça bir web sitesinde;

  • Hem Türkçe hem de Arapça arasında geçiş yapılabilmelidir. Bu geçişler sırasında Arapça tersten yazılan bir dil olduğu için sitenin tasarımını bozmamalıdır. Genel tasarım bununla uygun olmalıdır.
  • Bir kelime hatası veya imla hatası yapılmamalıdır. Bu tür hatalar müşterinin size karşı olan izlenimini zedeleyebilir.
  • Web sitesi günümüz standartlarını karşılamalı, SSL sertifikasına sahip olmalı, mobil uyumlu olmalı ve hızlı çalışmalıdır. Hatta AMP gibi teknolojileri desteklemesi sizi ekstra öne çıkarır.
  • Web sitenizde sunduğunuz hizmetlerden bahsedilmelidir. Neler yapabildiğinizden, yabancı müşterilerinize ne gibi imkanlar sunduğundan mutlaka bahsedilmelidir.
  • Elinizdeki ürünlerin örnekleri olmalıdır. İnternette yer alan hazır temaları kullanmak yerine kendi sattığınız veya kiraladığınız ürünün görsellerini kullanarak bir tasarım geliştirmeniz faydanıza olacaktır. Özellikle emlak, oto kiralama veya benzer bir iş yapıyorsanız bu noktada bu daha çok önem kazanacaktır.
  • SEO kısmı da Arapça içeriğe özel düzenlenmelidir. Web sitesinin Arapça aramalarda da öne çıkması sağlanmalıdır. Bu yeni müşteriler elde etmenizi kolaylaştırır.

Bu noktaların tamamını tek başınıza halletmeniz her zaman mümkün olmayabilir. Bu noktada başta da belirtiğimiz gibi profesyonel bir hizmete ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu hizmeti alacağınız firmayı düzgün seçmeye özen göstermelisiniz.