QR-menu

QR Menü


Gerek kafelerde gerekse de restoranlarda teknoloji farklı şekillerde kullanılmakta. Bu kullanım şekillerinden birisi de QR menü olmakta. QR ile oluşturulan menü, telefonunuzdan okuttuğunuz QR kodu ile size menüyü göstermekte. Bunun yanında farklı şekillerde uygulama metotları bulunmakta. Bazı firmalarda menüyü tamamen QR üzerinden görebilirken bazı yerlerde yemeklerin ayrıntısını görmek için (Nasıl yapılıyor, içerisinde neler kullanılıyor gibi ayrıntılar) QR kullanılmakta. Siz de QR sistemler ile firmanızı teknolojiye taşımak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? QR Menü kullanmanın faydaları nelerdir?

QR Menü Kullanmanın Faydaları

İş yerlerimize teknolojiyi entegre etmenin birçok faydası bulunmakta. QR menü sistemlerinin de birçok faydası yer almakta. Bu faydalar arasında;

  • Menüyü hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Yeniden menü basmaya gerek kalmadan sadece birkaç tıklama ile menünüzde değişiklik yapabilirsiniz. Hatta o an biten bir yemeği geçici olarak menüden kaldırabilirsiniz.
  • Basılı bir menü olmadığı için maliyet en düşük düzeyde olacaktır. Sadece masalara QR kodlar yapıştırmalı ve bu QR kodların yönlendirdiği bir web sitesi tasarlamalısınız. Bu işlem de ilk kurulumdan sonra maliyeti olmayacak bir sistemdir.
  • Menüye sığmayacak ayrıntıları QR menü ile verebilirsiniz. Web sitenize giden kullanıcılar yemeklerin nasıl yapıldığından yemeklerin içindeki baharatlara kadar en ufak bilgiyi alabilir. Bu uzun metinler de size bir baskı maliyeti de oluşturmaz. İstediğiniz kadar ayrıntılı bir metin sunabilirsiniz.

QR Menü Kullanımında Dikkat Edilecekler

QR menü sistemine geçmeye karar verirseniz bunu aşamalı olarak yapmalısınız. Akıllı telefon kullanmayan müşterilerinizi de düşünerek basılı menü ve QR menüyü özellikle ilk başlarda beraber kullanabilirsiniz. Bunun yanınızda dikkat etmeniz gereken diğer konu tabii ki tasarımdır. Gerek masalara yapıştıracağınız Qr kodların gerekse de bu QR kodların yönlendirdiği web sitesinin tasarımı müşterilere hoş gelmelidir. Özellikle yemekler hakkında ayrıntılı bilgiler sunacaksanız mutlaka göze hoş görünen bir tema ile bunu yapmalısınız. Bom boş bir sayfaya alt alta yiyecek ve içecekleri yazmak hem kötü duracak hem de müşterilerin aradığını bulmasını zorlaştıracaktır. Burada web sitenizin mobil destekli olması da en önemli noktalardandır.