dekorasyon-web-sitesi

Dekorasyon Web Sitesi


Bir dekorasyon web sitesi açmaya karar verirseniz bu durumda web sitenizde hangi sayfalar olmalıdır? Dekorasyon web siteleri nasıl planlanmalıdır?

Dekorasyon Web Sitesinde Neler Olmalıdır?

Bir dekorasyon web sitesi açıyorsanız mutlaka web sitenizde belli yazılar ve sayfalar olmalıdır. Olması gereken sayfalar;

  1. İletişim Sayfası

Mutlaka bir iletişim kısmı olmalıdır. İletişim kısmında telefon numaranız, iletişim formu, dükkanınızın haritadaki konumu gibi bilgiler yer almalıdır. Birden fazla iletişim yöntemi bulunması önemli noktalardan birisidir.

  1. Hakkımızda Sayfası

İnsanlar sizden hizmet alacakken sizin kim olduğunuzu bilmek ister. Bu noktada bir hakkımızda sayfanız bulunmalıdır. Burada ne tür işler yaptığınızdan ve ekibinizden bahsedebilirsiniz. Bu sayede müşteriler sizi tanıyacak ve güvenecektir.

  1. Örnek Çalışmalarınız

Mutlaka bir sayfada örnek tasarımlarınıza yer vermelisiniz. Dekorasyon web sitesi için olmazsa olmaz sayfalardan birisi örnek çalışmalarınızı sergilediğiniz sayfalardır. İnsanlar bu sayfaya bakarak sizin hakkınızda bilgi edinecek ve buna göre sizinle iletişime geçecektir.

Bunun yanında web sitenizde mutlaka içerikler de olmalıdır. Yaptığınız çalışmalardan bahseden, genel dekorasyon akımlarından bahseden bilgi verici yazılar bulunmalıdır. Bu yazıların bulunması alanınızda tecrübeli ve bilgili olduğunuzu gösterecektir. Bu da müşterilerin gözünde ekstra puan almanızı sağlayacaktır. Özellikle rekabetin yüksek olduğu böyle bir alanda bu tür sizi öne çıkaracak yazılar bulunmalıdır. Bu yazılardaki önemli noktalardan birisi de tabii ki SEO’ya uygun olmasıdır. 

Dekorasyon Web Sitesi Nasıl Açılır?

Bir dekorasyon sitesi açmak için size lazım olan 3 temel öğe vardır. Bunlardan birisi web sitenizin internet üzerinde saklanacağı alan olan hosting, ikincisi web sitenizin adı olan domain (alan adı) üçüncüsü ise tabii ki bir temadır. İlk ikisini internet üzerindeki firmalardan rahatlıkla temin edebilirsiniz. Fakat tema kısmı en zahmetli kısımdır. Burada ister hazır temaları kullanabilir isterseniz de bu alanda faaliyette bulunan bir firmaya sıfırdan web sitenizi yaptırabilirsiniz. Eğer uzun soluklu ve profesyonel bir iş yapmak istiyorsanız baştan bir kere masraf edip sıfırdan web sitesi tasarlatmanız ileride yükünüzü azaltacaktır. Sitenize giren kullanıcılar için de pozitif bir imaj uyandıracaktır.