randevu-yazilimi

Randevu Yazılımı


Randevu sistemleri birçok alanda hayatımıza girdi. Gerek sağlık alanı olsun gerek bankacılık sektörü olsun gerekse de devlet kurumlarında olsun randevu almak işlemimizi daha hızlı gerçekleştirmemizi sağlıyor. Hatta bazı noktalarda randevu almadan işlem gerçekleştiremiyoruz. Bu noktada yardımımıza tabii ki randevu yazılımı koşuyor. Bu tür yazılımlar ile müşterilerimize veya hastalarımıza bir sıra verebiliyoruz. Bunu sadece devlet kurumları veya bankalar değil orta ve küçük işletmeler de kullanmakta. Bunun yanında özel muayeneler de bu tür yazılımlardan faydalanmakta.

Randevu Yazılımı Ne İşe Yarar

Randevu yazılımı başta müşterilerinizi veya hastalarınızı düzenlemenize yarar. Önceden hangi saatte kimin geleceğini bilmek ona göre bir plan yapmanızı kolaylaştırır. Bunun yanında internet veya bir yazılım üzerinden kolaylıkla randevu alınabilmesi sizin de iş gücünüzü azaltacaktır. Normal şartlarda bir randevu alınması telefon ile görüşmede en az 4-5 dakika sürmektedir. Bu da iş yerinizdeki bir çalışanın 4-5 dakika boyunca iş yapamaması anlamına gelir. Günde 10 arama gelse neredeyse bir çalışanın günde bir saatinin bu işe ayırması gerekir. Bu noktada geliştireceğiniz veya satın alacağınız bir yazılım tüm bu yükü kendi üstüne alır.

Bunun yanında randevu yazılımlarında hangi gün ne işler var toplu olarak görülebilir. Toplu olarak görmenin yanında yazılıma göre o günün programı çıkarılabilir. Bu sayede yine çalışandan ve zamandan tasarruf edilebilir. Kolay bir şekilde bir yazılım üstünden tüm planlamanız gerçekleştirilebilir.

Randevu Yazılımlarında Dikkat Edilecekler

Bir randevu yazılımı alırken veya tasarlatırken mutlaka ihtiyaçlarınızı karşılamasına dikkat edin. Yukarıda saydığımız rapor verme, günlük işleri çıkarma gibi işlevler tüm yazılımlarda olmamaktadır. Bu noktada ihtiyaçlarınızı doğru belirlemek önemlidir. İşinize yaramayacak, ihtiyaçlarınızı karışlamayacak bir yazılım yanlış tercih olacağı gibi ihtiyacınızdan fazlasını almak, tüm özelliklerin olmasını beklemek de yanlış olacaktır. Özellik sayısı artıkça fiyat yükselecektir. Bu da gereksiz bir maliyet oluşturacaktır. İhtiyaçlarınız dışında dikkat etmeniz gereken bir konuda yazılımı satın aldığınız veya tasarlattığınız firmadır. Firmanın bu konuda tecrübesi olmalıdır. Yazılım bir hata vermemelidir. Bu tür yazılımda olacak bir hata tüm müşterilerinizin veya hastalarınızın karışmasına neden olur.