hukuk-burosu-web-sitesi

Hukuk Bürosu Web Sitesi


Hukuk alanı web dünyasında sıkı bir rekabetin olduğu alandır. Birçok hukukçunun ve hukuk bürosunun web sitesi yer almaktadır. Bu nedenle bir hukuk bürosu web sitesi sahibi olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken mutlaka rekabetten sıyrılmak olmalıdır. Rekabetten sıyrılmak da kolay olmayacaktır. Bu nedenle web sitenizin tüm tasarım sürecinde dikkatli davranmalı, tüm kurallara uymalı ve ortaya iyi bir ürün koymalısınız. Bu noktada gerekiyorsa profesyonel bir destek almalısınız.

Hukuk Bürosu Sitesi Açmak

Hukuk bürosu web sitesi açmak ve bu siteyi ön plana çıkarmak için yapmanız gereken ilk şey bir hosting ve domain almaktır. Hosting web sitenizin saklanacağı alandır. Domain ise web sitenizin alan adı yani bir nevi adıdır. Bu iki hususu hallettikten sonra karşınıza web tasarım aşaması çıkacaktır. Bu aşama en zorlu süreçlerden birisidir. Web tasarımı aşamasında;

  • İlk olarak dikkat etmeniz gereken kesinlikle arama motoru optimizasyonudur. Rekabetin böylesine yüksek olduğu bir alanda öne çıkmanın en iyi yolu SEO çalışmalarını eksiksiz yapmaktır. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları da web tasarımı ile başlar. 
  • Web tasarımı kısmında ikinci dikkat etmeniz gereken kullanıcıların gözünde sizi yükseltecek çalışmalardır. Bunlar tabii ki geçmiş davalarınız ve tecrübeleriniz olacaktır. Yasal sınırları aşmadan mutlaka yaptıklarınız ve yapabilecekleriniz aktarılmalıdır.
  • Web sitenizde hukuk büronuzda çalışan avukatlara da yer vermelisiniz. İnsanlar kimler ile muhatap olacağını bilmek ister bu nedenle avukatların bir listesinin olması güven duygusunu artıracaktır.
  • Web sitenizde mutlaka hukuksal metinler bulunmalıdır. Örneğin bir telif sorunu yaşanırsa ne yapılmalı? boşanma durumunda yasal süreç nasıl işler? gibi konularda bili verici içerikler bulunmalı. Bu içerikler hem web sitenize yeni kullanıcılar çekecektir. Hem de gelen kullanıcının sizinle iletişime geçme ihtimalini arıtacaktır.
  • Hukuk sitesi tasarlarken veya tasarlatırken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de hangi şehirlerde hizmet verdiğiniz. Çoğu durumda bu bilgi verilmeyi unutulur ve tüm Türkiye’den başvurular gelir. Bu da zaman kaybetmenize neden olur. Mutlaka hizmet alanlarınızı da belirtin. Yine reklam çalışmaları sırasında da hedef kitleniz olarak hizmet verdiğiniz şehirleri seçin.