lojistik-web-sitesi

Lojistik Web Sitesi


Lojistik alanı son zamanlarda en fazla büyüyen sektörlerden birisi. Bu büyük pastadan dilim almak isteyen firmalar da farklı yöntemler denemekte. Bu yöntemlerden birisi de tabii ki dijital dünyaya açılmak olmakta. İnternet çok daha geniş bir kesime ulaşmanızı sağlamakta. Bu noktada lojistik web sitesi açarak hem firmanızı tanıtabilir hem de müşterilerinize ürünlerinizin takibi için imkân sunabilirsiniz.

Lojistik Firma Tanıtım Sayfası

Lojistik web sitesi açarken bu siteyi iki farklı amaçla kullanabilirsiniz. Bu amaçlar ilki sadece firmanızın tanıtımının yer aldığı, yaptığınız işlere değindiğiniz bir tanıtım sayfası açmak olabilir. Bu tür bir sayfada mutlaka hakkımızda ve iletişim sayfaları bulunmalıdır. Bunun yanında hangi illerde hizmet verdiğinizi, yurt dışında hangi ülkelere çalıştığınızı gösteren haritalar veya bilgiler de bulunmalıdır. Müşterilerinizin sizinle iletişime geçebilmesi için birden fazla iletişim yöntemi bulunması iyi olacaktır. Bu tür bir web sitesi hazırlarken mutlaka genel arama motoru optimizasyonu kurallarına dikkat etmelisiniz. Yine aynı şekilde bu işi mutlaka alanında uzman bir firmaya veya kişiye tasarlatmalısınız. Olabildiğince kendi firmanızda fotoğraflar kullanıp hazır temalardan uzak durmalısınız.

Lojistik Yönetim Sayfası

Lojistik web sitesi açarken kullanabileceğiniz ikinci yöntem ise tamamen gelişmiş bir web sitesi açmak. Müşterilerinize web sitesi üzerinden yeni sipariş oluşturma, mevcut siparişlerinin o anda nerede olduğunu gösterme, varsa borçlarını ödeme imkânı sunma gibi olanaklar tanıyabilirsiniz. Tabii ki böyle bir web sitesinin hazırlanması tanıtım sayfasına göre daha uzun sürecek ve daha maliyetli olacaktır. Fakat bunun sonucunda günümüz standartlarında bir hizmete geçmiş olursunuz. Bu tür bir takip sistemi firma olarak sizin de işinize yarayacaktır. Ürünler nerede, kamyonlarınız o an ne yapıyor hepsini izleme fırsatınız olur. Olası bir problem durumunda da hemen fark edip önlem alma imkânınız bulunur.

Bu tür bir web sitesinde güvenlik de önemli noktalardan birisi olmaktadır. Gerek kamyonlarınızın hangi noktada olduğu gerek ödeme alt yapısı güvenli olmalıdır. Bunun için de bu işi yapacak olan web tasarım firmasının büyük bir tecrübesi ve iyi bir ekibi olmalıdır.