japonca-web-tasarim

Japonca Web Tasarım


Japonya teknolojinin merkezlerinden birisi olarak karşımıza çıkmakta. Bu bağlamda ülkemizde de başta teknoloji olmak üzere birçok sektörde iş yapan firma Japonya’ya açılmak istemektedir. Bu bağlamda tabii ki hizmetlerini veya ürünlerini de bu ülkeye uyarlamaktadır. Uyarlamadan nasibini alanların başında da web siteleri gelmektedir. Web sitelerinizin Japonya’ya uygun hale getirilmesinde de tabii ki temel unsur çeviri olmaktadır. Web sitenizin Japoncaya uyarlanması gerekmektedir. Peki Japonca web tasarım yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

 

Japonca Web Tasarım Yaptırma

Japonca web tasarım yaptırırken aslında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta web tasarım firmasının seçimidir. Doğru bir firma ile iş yaparsanız zaten sorunların çoğu çözülecektir. İyi bir firma seçmeniz en başta ihtiyaçlarınızı doğru olarak belirlemenizi sağlar. İhtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz de tabii ki ortaya düzgün bir web sitesinin çıkmasının en temel unsurudur.

Firma seçiminden sonra dikkat etmeniz gereken en önemli nokta tabii ki çeviridir. Japonca özel bir ilgi gerektiren dildir. Alfabesinin farklı olması, dil kurallarının farklı olması iyi bir çalışma gerektirir. Bu noktada yine firma seçimi önem kazanmaktadır. Doğru firma çeviriyi ya uzman bir çeviri ofisine teslim edecek ya da kendi bünyesinde doğru şekilde halledecektir. Japoncaya doğru şekilde çevrilen web sitesi de sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkaracaktır.

 

Doğru Firma Seçimi

Doğru firma seçiminin öneminden yukarıdaki paragraflarımızda da bahsettik. Peki doğru firma seçimi nasıl yapılır? Bir firmanın web tasarımınızı yaptırmak için doğru firma olduğuna nasıl karar verilir?

Bu noktada bir firma seçerken bakabileceğiniz ilk unsur geçmiş tecrübeleridir. Firmanın geçmişini araştırmak, yaptığı işlere bakmak bu noktada size en büyük yol gösterici olacaktır. Başarılı işleri olan, geçmişte sizin yaptıracağınıza benzer işler yapmış olan firmaları seçmek katkı sağlayacaktır. Yine firmanın ekibini araştırmanız ve ekibinde olan kişileri araştırmanız da firma seçiminde yol gösterici olacaktır. Bu sayede hem firma tecrübeli olup ihtiyaçlarınızı belirleme konusunda size destek sunacaktır. Hem de ortaya çıkardığı web site gerçekten fonksiyonel olacaktır. Bu sayede Japonya’da da gerçekten varlığınız oluşacak, hizmetlerinizi veya ürünlerinizi tanıtmanız kolaylaşacaktır.