rant-a-car-web-sitesi

Rent A Car Web Sitesi


Araba kiralama işi git gide önem kazanmaya başladı. Artan araç fiyatları ile insanların araba alması zorlaştı. Bu noktada araç ihtiyacı duyanlar kiralamaya yönelmeye başladı. Tabii ki burada iş fırsatı gören birçok kişi de bu işe yöneldi. Bunun sonucunda da rekabet arttı. Bu rekabetten sıyrılıp, rakiplerinizden öne çıkmak için ise dijital dünyaya girmek artık kaçınılmaz oldu. Dijital dünyaya girişin ilk anahtarı ise kendinize ait bir web siteniz olması. Peki rent a car web sitesi hazırlatırken nelere dikkat etmelisiniz? Web sitenizde neler olmalı?

Rent A Car Web Sitesinde Neler Olmalı?

Birçok rent a car web sitesi hazır bir tema üzerine kurulmuş oluyor. Bu hazır temada da genellikle Mercedes, Audi ya da BMW gibi premium markalar gösteriliyor. Oysa müşteriler çoğu zaman b veya c segment, ucuz araçları kiralama yoluna gidiyor. Bunun yanında çoğu araç kiralama firması da premium araç kiralamıyor. Bu nedenle hazır temalar hem müşteriyi yanıltıyor hem de firmanız hakkında genel izlenimin yanlış yönde gelişmesine neden oluyor. Bu noktada web sayfanızda mutlaka size ait araçlar olmalı. Web siteniz gerçekten sizin firmanıza özel olmalı. Hazır bir tema kullanılmamalı. Hazır bir tema kullanılacaksa bile en azından bu tür temel yerleri düzenlenmeli.

Rent A Car Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Eğer bir web sitesi yaptırmaya karar verirseniz bu noktada dikkat etmeniz gereken unsurlar;

  • Web sitesi kolay bir şekilde güncellenebilir olmalı. Hem filonuza eklenebilecek yeni araçlar kolaylıkla eklenmeli hem de fiyatlar güncellenebilmeli.
  • Web sitenizde gerçekten araçlarınıza ve firmanıza ait bilgiler yer almalı. Hazır sizinle alakası olmayan görseller bulunmamalı.
  • Bir randevu kısmı veya kiralama kısmı bulunmalı. Bu sayede insanlar araç ayırtabilmeli veya ödemesini yaparak araç kiralayabilmeli. Tabii ki bunun için uygun alt yapı yaptırılmalı, doğru eklentiler kullanılmalı. Bu konuda tecrübeli bir ekipten yardım alınmalı.
  • Mutlaka iletişim kısmı olmalı. Sizinle iletişime geçmek isteyen kullanıcılar sadece bir telefon numarasını esir olmamalı. E-posta ve iletişim formu gibi alternatifler bulunmalı.