b2b-web-sitesi

B2B Web Sitesi


B2B en kolay tanımı ile bir işletmenin başka bir işletmeye ürün satma modelidir. Bunu yapmak için de günümüzde internetten faydalanılmaktadır. B2B modelini kullanan birçok web sitesi vardır. Özellikle toplu ürün satışı için bu tür web sitelerinden faydalanılmaktadır. B2B web sitesi, ürünlerinizi internet üzerinden diğer firmalara satmanızı sağlar.

B2B Web Sitesi Örnekleri

B2B web sitesi örnekleri günümüzde çoğalmıştır. Bu web sitelerine örnekler;

  1. Alibaba.com

Bu türün en büyük temsilcilerinden birisi Alibaba.com’dur. Alibaba sadece belli bir bölgeyi değil tüm dünyayı hedefleyen bir B2B örneğidir. Bu da çok daha geniş bir alana yayılmanızı ve sadece yurt içinde değil yurt dışında da alıcı bulmanızı sağlar. Bunun yanında bu alandaki en eski web sitelerinden olması da oturmuş bir düzeni size sunar.

  1. Europages

Bu türün en önemli örneklerinden birisi de Europages’dir. Europages’de birçok ülkeyi hedefleyerek tasarlanan hizmetlerden birisidir. Toplam 26 dil desteği bulunmaktadır. Günümüzde 25 milyondan fazla kullanıcısı vardır. Sizde işinizi B2B olarak büyütmek istiyorsanız bu alanda tercih edebileceğiniz bir hizmettir.

  1. DHgate

Bu alanda en çok bilinen ve en iyi örneklerden birisi de DHgate’dir. DHgate şu anda 230 ülkede hizmet vermektedir. Toplam üye sayısı ise günümüzde 30 milyondan fazladır. En iyi B2B örneklerinden birisidir.

  1. Turkish Exporter

Bir diğer örnek ise Turkish Exporter’dir. Türkiye’nin ihracat portalıdır. Türkçe dahil toplamda 7 dil desteği bulunur. B2B örneklerinden birisidir. Üye sayısı rakiplerine göre daha azdır. Bununla birlikte kullanımı kolay ve ülkemiz odaklı çözümlerden birisidir.

Kendi B2B Web Sitenizi Oluşturmak

Tabii ki hazır hizmetleri kullanabileceğiniz gibi kendi B2B web sitenizi oluşturmak da isteyebilirsiniz. Bu tabii ki kolay olmayacaktır. Özellikle dünya çapında bir hizmet oluşturmak istiyorsanız doğru bir web tasarımı çok önemlidir. Bunun yanında birçok dile destek sunması, iyi bir alt yapısının olması ve güvenli olması da diğer önemli noktalardır. B2B web sitesi farklı firmalara satış yapacağı için profesyonel olmalıdır. Ufak tefek hatalar, çeviri hataları veya içerikte bir hata bulunmamalıdır.