cafe-web-sitesi

Cafe Web Sitesi


Bir kafenin web sayfasını oluşturmak hem bilinirliğini artırmaya yardımcı olacak hem de internetten sipariş alabilme gibi imkanlar kazandıracaktır. Kafelerdeki içecekler genellikle sıcak veya soğuk olarak iletilmesi gereken ürünlerdir. Bu noktada internetten anında alınıp hazırlanmaya başlanan ürün sıcak veya soğuk şekilde iletilebilir. Yine aynı şekilde acil bir işi olan birisinin siparişini önden hazırlayıp daha sonra müşteri gelince hemen teslim etme gibi seçenekleri de sunabilirsiniz.

Tüm bunların yanında tabii ki web sitenizi sadece tanıtım amaçlı da tasarlayabilirsiniz. Web sitenizde kafenizin yeri, sunduğunuz yiyecek ve içecekler, ücretsiz internet gibi sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi verebilirsiniz. Google Adwords gibi dijital reklamlara başvurarak kafenizin çok daha geniş bir kesime ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Peki cafe web sitesi açarken nelere dikkat edilmelidir?

Cafe Web Sitesi Açarken Dikkat Edilecekler

Bir cafe web sitesi açarken öncelikle ne amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bu karardaki en önemli nokta da kesinlikle online bir sipariş sisteminin olup olmayacağı olmalıdır. Eğer online olarak sipariş alınacaksa bu çok daha özel bir web tasarım gerektirir. Bunun yanında bir ödeme sisteminin entegre edilmesi, web sitesinin güvenliğinin sağlanması gibi ek işler de ortaya çıkarır. Bu noktada işinde uzman olan bir ekipten hizmet almanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. İster ödeme sistemi olsun ve online sipariş alınsın, ister ödeme sistemi olmasın bir cafe web sitesinde dikkat etmeniz gerekenler;

  • Web sitenizde mutlaka bir iletişim ve ulaşım kısmı olmalıdır. İnsanlar sizinle iletişim kurabilmeli ve gelmek isterlerse nasıl geleceğini bilmelidir.
  • Web sitesinin tasarımı günümüz standartlarında olmalıdır. Özellikle mobil desteği bulunmalıdır. İnsanlar bir kafe arayışını genellikle dışarıda ve telefonlarından yapar. Mobil desteği olmayan bir sitenizin olması sizi direk geriye düşürür.
  • Web sitenizde düzgün bir SEO çalışması yapılmalıdır. SEO çalışması olmayan web siteleri müşterinin karşısına çıkmaz. Bu da keşfedilmenizi ve yeni müşteri elde etmenizi zorlaştırır.
  • Web sitenizde mutlaka sattığınız ürünler bulunmalıdır. Hatta mümkün ise bu ürünlerin fiyatlarına da yer verilmelidir. İnsanlar bir yere gitmeden önce ne kadar para harcayacaklarını bilmek ister.