turizm-web-sitesi

Turizm Web Sitesi


Ülkemizde ne gelişmiş alanlardan birisi de turizmdir. Gerek yerli gerekse de yabancı birçok turist her yıl ülkemizde değişik bölgelerimize gitmektedir. Özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerimiz bu alanda öne çıkmaktadır. Son yıllarda Karadeniz bölgemiz de bu alanda öne çıkan bölgelerimizden olmuştur. Tabii ki turizm firmaları da bu büyüyen sektörden kendilerine pay almak için farklı teknikler denemektedir. Bu tekniklerin arasında da internete açılmak ve internet üzerinden pazarlama işlemlerini yürütmek bulunmaktadır. İnternet üzerinden pazarlama kısmında tabii ki ilk yapılması gereken turizm web sitesi açmaktır. Firmanızın bir web sitesi olması gerekir. Peki bu noktada turizm web sitesi açarken nelere dikkat edilmelidir?

 

Turizm Web Sitesi Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Turizm web sitesi açarken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bunların başında;

  • Turizm rekabeti yüksek bir alan olduğundan mutlaka iyi bir SEO yapılmalıdır.
  • Web sitenizin tasarımı firmanıza özgü olmalıdır. Hazır tema kullanılmasından kaçınılması gerekir.
  • İletişim ve hakkımızda gibi sayfalar doğru tasarlanmalıdır. Sayfalarda abartıya kaçılmadan müşteriye istediği sunulmalı ve sizinle iletişime geçmesi sağlanmalıdır.
  • Özellikle ana sayfa doğru olarak tasarlanmalıdır. Hizmetleriniz hakkında temel bilgileri sunmalı, diğer sayfalara gerekli yönlendirmeler olmalı ve mutlaka iletişim bilgilerinizi veya iletişim sayfanıza yönlendiren bir link sunmalıdır.
  • Daha önce yaptığınız işlerden örnekler bulunmalıdır. Rehberlik hizmetleri veriyorsanız daha önceki rehberliklerinizden, vermiyorsanız tatil yerlerinizden örnekler barındırmalıdır.
  • Mümkün ise önceki müşterilerinizin yorumunu içeren bir kısım olmalıdır.
  • Web sitesi günümüz standartlarına ve teknolojilerine (SSL sertifikası bulunmalı, Flash Player içeriği olmamalı vb.) uygun olarak tasarlanmalıdır.

Bunların tamamı profesyonel işlemlerdir. Bu nedenle gerektiği noktalarda bir destek alınmasından çekinilmemelidir. Ortaya düzgün bir iş koymak için mutlaka bir destek alınmalıdır.

 

Destek Alırken Dikkat Edilecekler

Tabii ki destek alacağınız kişinin veya firmanın bu alanda yetkinliğinin olması gerekmektedir. Mutlaka daha öncesinde turizm alanında web sitesi yapmış olmalı, ekibi SEO konusunda bilgili olmalı ve yapacağınız reklam çalışmaları varsa bunları da yürütebilmelidir. Yaptığınız web sitesinden tam anlamı ile verim almak için doğru firma ile iş yapmak en önemli noktadır.