reklam-web-sitesi

Reklam Web Sitesi


İnternet dünyasının hızlı gelişimi ile her sektör de bu alana kaymaya başladı. Kayan sektörlerden birisi de tabii ki reklamcılık alanı oldu. Artık dijital reklamlar günümüzde sıklıkla tercih ediliyor. Firmalar reklam vermek için YouTube videoları, web siteleri ve benzeri kaynakları kullanıyor. Bu nokta da reklam firmalarının da dijitalleşmesi önem kazanıyor. Dijitalleşmenin ilk adımı olarak da bir web sitesi açılması gerekiyor. Peki reklam web sitesi açarken nelere dikkat etmelisiniz? Reklam firmanız için web sitesini nasıl açmalısınız?

 

Reklam Web Sitesi Açmak

Bir web sitesi açmak günümüzde birkaç tıklama ile bile yapılabilecek durumdadır. Fakat bu tür sürükle bırak sistemlerin sizlere vereceği web sitesi basit bir iş olacaktır. Fakat siz profesyonel olarak bir web sitesi geliştirecekseniz ve bunu iş amacı ile kullanacaksanız bu durumda mutlaka uzman bir ekipten yardım almalı, ortaya profesyonel bir iş koymalısınız. Bu noktada reklam web sitesi açarken mutlaka iyi bir firmadan destek almalısınız. Tabii ki bu noktada firma seçimi büyük önem taşımaktadır. Web sitenizi gerçekten işlevsel olarak kullanabilmeniz için firmadan belli beklentileriniz olmalıdır.

 

Reklam Web Sitesinde Neler Beklemelisiniz?

Reklam firmanız için web sitesi açtırırken beklentileriniz olmalıdır. Bu beklentiler;

  • Web sitenizin genel yapısının ve sayfalarının SEO (Arama motoru optimizasyonu) uyumlu olması ilk beklentiniz olmalıdır. Bu sayede web siteniz rakiplerinizden daha önde çıkacaktır.
  • Hangi alanlarda reklam hizmeti verdiğiniz web sitenizden anlaşılmalıdır. Her alana özgü bir sayfa tasarlanmalıdır. Bu sayfalar kullanıcılara gerekli olan tüm bilgileri sunmalıdır. Bu noktada düzgün tasarlanmış bir sayfa beklemelisiniz.
  • Web siteniz tüm cihazlarda düzgün görünmelidir. Özellikle mobil cihazlardaki küçük ekranlarda da sorunsuz çalışmalı ve herhangi bir kayma olmamalıdır. Bu noktada bir diğer beklentiniz “responsive tasarım” olmalıdır. Bu sayede web siteniz tüm cihazlardan düzgün görünecektir.
  • Müşterilerinizin sizinle iletişime geçmesi zaten en önemli noktadır. Bu yüzden web sitenizden bir iletişim formu veya WhatsApp destek linki bulunmalıdır. Müşterinin sizinle istediği zaman kolay bir şekilde iletişime geçebilmelidir. Bu noktada beklentilerinizden birisi de düzgün hazırlanmış bir iletişim sayfası olmalıdır.