uydu-servisi-web-sitesi

Uydu servisi Web Sitesi


Tivibu ve internet yayıncılığı gibi alanlar hayatımıza hızla girse de hala evlerimizde çanak anten ve uydu da bulunmakta. Uydu ve çanak anten de gerek olumsuz hava koşullarından dolayı gerekse de kablolarda zamanla oluşan problemlerden dolayı sorunlar çıkarabilmektedir. Tabii ki bu durumda ilk yaptığımız iş internete uydu tamircisi veya uydu servisi yazarak aratmak olmaktadır. Tam da bu noktada yeni müşteriler edinebilmemiz için bir web sitemizin olması önemlidir. Uydu servisimizi tanıtan, hizmetlerimizi anlatan, bunun yanında bizimle iletişime geçilmesini sağlayan bir web sitemizin olması çok daha geniş bir müşteri portföyüne ulaşmamızı sağlayacaktır. Peki uydu servisi web sitesi nasıl olmalıdır?

 

Uydu Servisi Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Web siteleri temel sayfalardan oluşur. Bu sayfalardan en önemlisi ana sayfadır. Ana sayfa adından da anlaşılabileceği gibi kullanıcıların web sitenize girdiklerinde ilk açtıkları sayfa olacaktır. Bu nedenle bu sayfanın kullanıcıyı çekmesi önemlidir. O an kullanıcının tek aradığı şey uydusunda veya çanak anteninde meydana gelen sorunun bir an önce giderilmesidir. Bu noktada ana sayfada bu sorunu hızlıca çözebileceğinizi gösteren ifadeler bulunmalıdır. Bu sayfa mobilden (yani telefonlardan) arama yapacak kullanıcılar için de uyumlu olmalıdır. Sayfa farklı ekran boyutlarında da sorunsuz şekilde görüntülenebilmelidir.

Ana sayfadan sonra gelen en önemli sayfa tabii ki iletişim kısmıdır. İnsanlar sizinle iletişime geçmek istediğinde kolaylıkla size ulaşabilmelidir. Gerek telefon numaranız gerek e-posta adresiniz bu sayfada yer almalıdır.

Web sitenizde dikkat etmeniz gereken son nokta ise mutlaka hangi alanlara hizmet verdiğinizi yazmanızdır. En çok yapılan hatalardan birisi hizmet bölgesinin söylenmemesidir. Bu durumda Ankara’da olan servisine Ağrı’dan bile telefon gelebilmektedir. Mutlaka web sitenizde hangi ilde ve ilçelerde çalıştığınızı belirtmeniz gerekir.

 

Doğru Web Sitesi Yapma

Web sitesi tasarlamak uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu noktada mutlaka bu konuda bilgili bir ekipten yardım almak gerekir. Web sitemizin gerçek anlamda işlerimize fayda sağlaması için bu nokta önemlidir. Basit bir web sitesi yapmanın bize bir katkısı olmayacaktır. Doğru tasarlanmış bir sayfa ise ekstra müşteri edinmemizi sağlar.