ankara-web-tasarim

Ankara Web Tasarım


İnternet artık günümüzün en büyük gerçeklerinden birisidir. Gerek alışveriş gerek pazarlama faaliyetleri gerekse de reklam faaliyetleri artık internet dünyasından yapılmaktadır. Bu noktada tüm firmalar ve bireyler de internette yer almak istemektedir. İnternette yer almanın en kolay yolu da bir web sitesi açmaktır. Web sitesi için gerekli olan kısımlardan birisi de web tasarımdır. Web tasarım sitenizin genel olarak tasarlanması ve kodlanmasının yapılmasıdır. Bu noktada Ankara web tasarım firmaları da sıklıkla araştırılmaktadır.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı web sitesinin baştan sona kadar inşa edilmesidir. Bu noktada web tasarımda;

 • İlk olarak sitenin görsel olarak hazırlanması vardır. Ortaya bir tema konulur.
 • Sonrasında müşterinin isteğine göre bu temaya iletişim formları veya randevu sistemleri gibi sistemler entegre edilir.
 • Son aşamada da tüm bunlar çalışır hale getirilir yani kodlanması yapılır.

İyi bir web tasarım müşterinin tüm ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Bu noktada web tasarımının en önemli aşamalarından birisi de planlama aşaması olmaktadır. Müşterinin ihtiyaçları bu aşamada doğru olarak belirlenmelidir. İhtiyaçlar doğru olarak belirlenmeden ortaya düzgün bir web sitesi konulması da imkansızdır.

Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnternet dünyası hızla gelişmektedir. Bu noktada web tasarım da en hızlı gelişen alanlardan birisidir. Bir web sitesi tasarlanırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bu noktalar;

 • Web sitesinin mutlaka SEO kurallarına uygun olması gerekir.
 • Web sitesi mobil cihazlarda da sorunsuz olarak çalışmalıdır. Günümüzde bilgisayarlardan daha çok web sitelerine trafik telefonlardan gelmektedir.
 • Web sitesi hızlı çalışmalıdır. Bu noktada gereksiz kodlar ve görseller kullanılmamalıdır. Yine aynı şekilde siteyi yavaşlatan kütüphanelerden de uzak durulmalıdır.
 • Görsel olarak kullanıcıya hitap etmelidir. Kullanıcı aradığını rahat bir şekilde bulabilmelidir.
 • Adobe flash player gibi artık desteklenmeyen uygulamaları içermemelidir. Güncel ve hızlı çalışan teknolojiler tercih edilmelidir.
 • Web sitesini mutlaka SSL sertifikası bulunmalıdır. Bu sertifika web sitenizi güvenli hale getirecektir. Bu noktada hem sorunsuz bir iletişim gerçekleşecek hem de web siteniz arama motorlarında daha üst sıralara çıkacaktır.

Ankara ilimizde de web tasarım firmaları sıklıkla araştırılmaktadır. Ankara web tasarım firması seçerken, yukarıdaki şartlara uygun şekilde web sitesi hazırlayan bir firma seçmeye özen göstermelisiniz. Bu şartlara uyan web siteleri hem arama motorlarında yükselecek hem de kullanıcının gözünde daha değerli olacaktır.

Ankara Web Tasarım Firmaları

Ankara web tasarım firmalarının çok olduğu şehirlerden birisidir. Bu noktada doğru firma seçimi önemlidir. Web tasarım firması seçerken aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir.

 • Firmanın mutlaka güncel teknolojilere hâkim olması gerekir.
 • Firmanın SEO konusunda da bilgili olması gerekir. SEO arama motoru optimizasyonu demektir ve web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar.
 • Tasarım yaptıracağınız firmanın sizin alanınız hakkında da bilgisi olması gerekir.
 • Firmanın ihtiyaçlarınızı doğru olarak belirlemesi gerekir.

Bu noktada Dinamik Soft olarak sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmaktayız. Ankara’nın en köklü ve tecrübeli firmalarının başında gelmekteyiz. İhtiyaçlarınızı en doğru şekilde belirlemekte ve sizlere en güncel teknolojileri kullanarak bir web sitesi hazırlamaktayız.

Ankara Kurumsal Web Tasarım

Firmalar da yaptıracakları siteler için web tasarım kısmında sürekli araştırma yapmaktadır. Ankara kurumsal web tasarım araştırması da bu noktada sıklıkla yapılmaktadır. Kurumsal web tasarım yapılırken dikkat edilmesi gereken daha çok nokta bulunmaktadır. Kurumsallar için önemli olan noktalardan birisi de rakiplerinden önde çıkmaktır. Bu noktada SEO çalışmaları ve rakip analizi çok daha büyük bir önem kazanmaktadır. Bireysel bir internet sitesinde daha çok temaya ve görselliğe odaklanırken, kurumsal web sitesinde bu iki unsura da dikkat etmek gerekir.

SEO Çalışması Nedir?

SEO yukarıda da belirttiğimiz gibi arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bu çalışmalar ile web sitenizin arama motorlarında çok daha üst sıralarda çıkması sağlanır. Bir web sitesinin en çok ziyaretçi aldığı yer arama motorlarıdır. Bu noktada firmanızın arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkması size ekstra müşteri sağlayacaktır. Bu da web sitenizden tam verimi almanızı kolaylaştıracaktır. SEO çalışmaları;

 • Web sitenizin her alanında yapılmalıdır. Hem yazılarınız hem de web sitenizin kodlanması SEO uyumlu olmalıdır.
 • Başta Google olmak üzere arama motorlarının algoritmaları sürekli olarak incelenerek yapılmalıdır. Güncellenen algoritmalara göre çalışmalarda güncellenmelidir.
 • SEO noktasında web sitesi için doğru anahtar kelimelerin seçilmesi de önemlidir. Bu noktada anahtar kelime taraması yapılmalı ve bu anahtar kelimeler web sitesinde doğru şekilde kullanılmalıdır.

Rakip Analizi Nedir?

Rakip analizi adından da anlaşılabileceği gibi sizinle aynı sektörde olan firmaların veya sitelerin analiz edilmesidir. Bu analiz sonucunda rakiplerinizdeki eksikler bulunmaya çalışılır. Bulunan eksiklikler sizin web sitenizde yapılmaz. Bu noktada rakiplerinizden daha çok öne çıkmanız sağlanır. Özellikle kurumsal web tasarımda bu nokta çok önemlidir. Rakip analizinde rakiplerinizin yaptığı SEO çalışmaları, odaklandığı anahtar kelimeler ve web sitesinin genel görselliği incelenmelidir. Bu noktada doğru bir plan yapılmalıdır. Rakiplerinizin sunduğundan daha fazlasını sunmanız sizi her zaman ön plana çıkaracaktır.

Ankara Hazır Web Tasarım

Ankara web tasarım aramasının yanında en çok yapılan araştırmalardan birisi de Ankara’da hazır web tasarım olmaktadır. Özellikle çok vakti olmayan ve bu işe ayıracak zamanı olmayanlar için hazır web tasarım uygulamaları önem kazanmaktadır. Hazır web tasarım uygulamalarında sizlerin ihtiyacı doğru olarak belirlenir. Sonrasında bu ihtiyaçlarınıza uygun bir tasarım hazırlanır ve sizlere teslim edilir. Süreç boyunca sizin aktif olarak katılmanız gereken alan çok kısıtlıdır. Bu noktada hiçbir işle uğraşmanıza gerek kalmaz ve zamanınızı diğer işlerinize ayırabilirsiniz.

Bunun yanında hazır web tasarım uygulamaları ihtiyaca göre tamamen hazır şekilde de yapılabilmektedir. Bu noktada daha önceden tasarlanmış olan web siteleri sizlere verilebilmektedir. Eğer ihtiyaçlarınıza uygun hazır bir web sitesi varsa bu size sunulmaktadır. Bu da çok hızlı bir şekilde web sitenizi yayına almanızı sağlar. Tabii ki bu hazır web sitesi üzerinde de değişiklikler yaptırmanız mümkündür.

Ankara Mobil Web Tasarım

Günümüzde telefonları ve tabletlerin kullanım oranı da çok yüksektir. Hatta bilgisayarlardan daha çok web sitelerimize mobil cihazları üzerinden giriş yapılmaktadır. Bu noktada mobil web tasarım da her geçen gün daha çok önem kazanmaktadır. Ankara mobil web tasarım firmaları konusunda da zengin bir ildir.

Mobil web tasarımda dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bu noktalar;

 • Web sitesinin her türlü mobil cihazın düzgün olarak çalışması gerekir.
 • Mobil web sayfası da hızlı çalışan bir web sayfası tasarlanmalıdır.
 • Mobil web sitesi için ayrı bir sayfa oluşturmak yerine ve responsive bir tema tercih edilmelidir. Bu sayede gereksiz kodlardan kurtulmuş olunacaktır. Bu da web sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.
 • Küçük boyutlu telefonlar da düşünülerek kullanışı kolay bir web sitesi hazırlanmalıdır. Özellikle butonlara ve menülere tıklanması kolay olmalıdır.

Günümüzde web tasarım yaptırırken mutlaka web sitenizi mobil uyumlu olmasına da özen göstermeniz gerekir. Günümüzde web sitelerimize giren kullanıcıların çok büyük bir kısmı mobilden girmektedir. Bu noktada mobilde düzgün çalışmayan web siteleri size hem kullanıcı hem de müşteri kaybettirecektir.