.com.tr Alan Adı Nasıl Alınır?

.com.tr Alan Adı Nasıl Alınır?


.com.tr Alan Adı Uzantısı Nedir?

Com.tr Türkiye'ye ait bir alan adı uzantısıdır. “.tr” Alan Adı Yönetimi veya onun yetkilendirdiği makamlarca tescili sağlanan domain (alan adı) uzantısı. Com.tr alan adı kişisel alan adları için tckimlik belgesi, diğer alan adları için de ticari sicil belgeleri ile kayıt edilebilmektedir, bu nedenle .com.tr uzantılı domain ağırlıklı olarak kişisel web siteleri ve kurumsal işletmeler için tercih edilmektedir. 

.com.tr Alan Adı Uzantısı Satan Yerler

https://www.metunic.com.tr/ adresinden almanızı tavsiye ederiz.

.com.tr Alan Adı Uzantısı İçin Gereken Belgeler
Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için, yandaki üç maddede sözü geçen belgelerden herhangi bir tanesi iletilmelidir

1) Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi".
(Son 1 yıla ait olmalıdır.)

2) Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi".
(Son 1 yıla ait olmalıdır.)

3) Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da Marka Başvuru Belgesi", "Marka Sahibine ait Kimlik";
Not: Vergi levhası kabul edilmemektedir.

Ad-soyad.com.tr için; kimlik bilgileri ile birebir uyuşan alan adı başvurularında belge gerekmemektedir. Ancak, kimlik bilgileri ile başvurulan alan adının birebir uyuşmaması ya da Mernis sistemine bağlanırken teknik bir problem oluşması halinde, T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi.