Google Adwords TBM Manuel Teklif Stratejisi

Google Adwords TBM Manuel Teklif Stratejisi


Google adwords reklamlarında optimizasyon konuları içerisinde önemli bir etken olan bir konuyu daha açıklayacağız tıklama başına maliyet(TBM) için maksimum TBM teklifi verebilmenizi sağlayan bir yöntem olan manuel tıklama başına maliyet belirlemeden bahsedeceğiz. Otomatik teklif verme stratejisi akıllı stratehji olarak sizin yerinize TBM üst sınırınızı belirlerken manuel yöntemde TBM maliyet üst sınırınızı kendiniz belirlersiniz. Google reklamlarında Manuel TBM teklifi verme işini siz telim alarak üst sınırı kendiniz belirleme yetkisini kendiniz yapabileceksiniz.

Manuel teklif belirleme yöntemini bir reklam grubunda tüm reklam için yapabileceğiniz gibi sadece bir anahtar kelime için de TBM teklifi belirleyebilirsiniz, ancak tek tek anahtar kelimeler için ayrı teklifler vermek için hangi anahtar kelimelerin daha kârlı olduğunu saptamış olmanız ve hangi seviyede daha faydalı olcağını belirlemiş olmalısınız dolayısıyla daha fazla inceleme ve analiz gerektirecektir. İstediğiniz anahtar kelimelere reklam bütçenizin daha büyük bir kısmını ayırmak için manuel teklif verme her zaman daha avantajlı olacaktır.

En kârlı anahtar kelimeleri henüz tespit edememiş ve emin değilseniz ya da manuel teklifler için ekstra çalışma yapacak bir zamanınız yoksa, bunun yerine kampanya stratejinizde tıklamaları en üst düzeye çıkarmaya yönelik teklif verme stratejisini kullanın. Bu strateji sayesinde bütçeniz dahilinde olabildiğince çok sayıda tıklama almanızı sağlamak için tekliflerinizi otomatik olarak ayarlaycaktır.