Google Haritalar Dolandırıcılığı

Google Haritalar Dolandırıcılığı


Google haritalar özellikle küçük ölçekli firmalar için çokça tercih edilen bir hizmettir. Küçük ölçekli firmaların bu denli Google haritaları kullanmalarının sebebi müşterilerine ve hedef kitlelerine haritalar üzerinden daha çabuk ve kolay bir şekilde ulaşmalarıdır. Google haritalarda kendinize yer edinebilmek için bir hesap açmanız ve bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bu tek başınıza yapabileceğiniz bir durum olduğu gibi profesyonel olarak yardım alarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle son dönemde oldukça fazla alanda, oldukça yoğun şekilde kullanılan Google hizmetleri güvenlik açısından oldukça güvenilirdir. Ancak yine son dönemlerde bu fazla kullanılmayı gözüne kestirerek kullanıcıları ağına düşürmeye çalışan bir güruh türedi. Google Türkiye ya da Google tarafından aradıklarını sizlere söyleyerek hizmet satmaya ya da almış olduğunuz hizmetin Google üzerinde görünmediğini ileteceklerdir.

 

Önceki dönemlerde Google üzerinde hesap oluşturduktan sonra haritalarda kendinize yer edindiğinizde sizlere posta yolu ile Google’dan bir kod gelirdi. Bu kod ile girişinizi yapar ve haritalarda kendinize yer edinebilirdiniz. Ancak son dönemlerde hemen her şirketin uyguladığı yönteme gidilerek kodlar telefonlara gelmektedir. Bu şekilde firmalar hem kolay bir şekilde haritalar üzerinde yer edinebilir hem de zaman kaybı yaşamazlar. Ancak bundan haberdar olmayan dolandırıcılar sizlere 0850’lili telefonlar üzerinden ulaşarak sizlere Google haritalar üzerinde yer edinmenizi ya da haritalarda yerinizin bulunmadığını söyleyeceklerdir. Ancak bunun için bir profesyonel yardım da alsanız, kendiniz de yapsanız Google sizden ücret talep etmeyecektir.

 

Google kullanıcılarına özellikle birçok hizmeti ücretsiz için sunduğundan sizlere telefon ya da mail üzerinden haritala hizmetini fiyatlandırarak vermesi ya da teklif etmesi sizleri kandırmak için iletişime geçecektir. Bunlara itibar etmemeniz çok önemlidir. Sizlerden bu hizmet için para talep edenleri bu özellik ile kolaylıkla fark edebilirsiniz. Bu hizmeti kendiniz yapacaksanız güvendiğiniz, profesyonel bir firma ile çalışmak sizlere en güvenilir hizmeti sunacaktır. Bu sayede dolandırıcıların sizlerle iletişime geçtiği anda bunu fark edecek ve danışmanlık alabileceğiniz birilerinin olması sizlere güven verecektir. Son dönemlerde sizlerin bilgileri ile sizden para isteyen kişilere ve firmalara itibar etmemeniz en önemli tavsiyemiz olacaktır.