Mobil Uyumlu Web Tasarım Hizmeti

Mobil Uyumlu Web Tasarım Hizmeti


Mobil uyumlu web tasarım nedir?

Responsive tasarım olarak da bilinen mobil uyumlu web site tasarlanması artık çağımızın olmazsa olmaz bir ihtiyacı olduğundan mobil uyumu olmayan siteler artık tercih edilmez, çünkü internetin  artık mobil cihazlardan daha çok erişildiği bir çağda yaşıyor olduğumuzdan; responsive web tasarım(duyarlı tasarım) ya da diğer adıyla mobil uyumlu web tasarım adından daha çok söz ettirir olmuştur.

Neden Mobil Uyumlu Web Site Yaptırmalıyım?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere artık çağımız bunun dışında birşeyi kabul etmiyor ayrıca responsive web tasarımları çok fazla avantaj getirmektedir başlıca olarak kullanıcı dostu olması, mobil arayüz kullanımı konusunda kullanıcılara esnek bir çözüm sunması, üstelik hiçbir ek maliyete gerek duymadan güncel teknoloji ve kütüphaneler ile %100 mobil uyumlu web tasarımlar yapılabilmektedir.

Web Sitem Ne Kadar Mobil Uyumlu?

Tabiki her kez mobil uyumlu web tasarım yaptığını iddia edebilir, ancak mobil uyumluluk konusu mobil arayüzünüzün ne kadar kuvvetli olduğu ne kadar kullanıcı dostu olarak tasarlandığı ile alakalıdır. Web sitenizi google mobil uyumluluk test aracı ile test ederek sitenizin mobil performansını görebilirsiniz. Mobil uyumlu web site tasarladığını iddia eden web sitesi tasarlayan firmalar tarafından yapılan işleri incelediğinizde bile web sitesi mobil performansları, sayfa açılış hızları, tasarımın kullanıcı dostu olarak kullışlılık sağlaması gibi kriterlerde zorlandığını hatta bazılarının sınıfı geçecek çözümleri üretemediklerini görmekteyiz.

Mobil Uyumluluk Ads Reklamlarındaki Etkisi

Google ads reklamlarında mobil uyumluluk etkisi tartışılırken dolaylı etkilerden bahsetmek istiyorum, google reklamı verdiniz mobil'den ziyaret eden kullanıcılar aradıkları kullanıcı deneyimini bulamadıkları için sayfayı terk edebilir ve rakiplerinizden birisi ile çalışmaya devam edebilir. Haliyle hem müşteri kaçırdığınız için hem de gereksiz yere tıklama aldığınız ve ücret ödediğiniz için zarar edersiniz. Tam tersinde ise bu durumdan fayda göreceksiniz.