Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olmalı

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olmalı


Profesyonel Web Tasarım Nasıl Yapılmalı?

Web tasarım firmaları, ajansları, freelancer çalışanlar ve bazı medya ajansları ile dijital ajanslar web sitesi tasarımı konusunda çalışmaktadır. Bu sayede her ne iş yaparsanız yapın ihtiyacınız olan web site tasarımı konusunda kolayca hizmet alabiliyorsunuz. Ancak bu durumda kolay ulaşılabilen ve elde edilebilen her şeyde olduğu gibi bazı dez avantajlar ortaya çıkmaktadır. Mesela Profesyonel bir web sitesi tasarımında olması gerekenler web sitenizde bulunmayıp dikkat edilmesi gereken bazı şeyler dikkatsizlik ile yapılmış olabiliyor. Yapılan hata ve yanlışlıklardan ve bunun sebeplerine gelmeden önce iyi ve kuvvetli bir web sayfası hangi özelliklerde olmalıdır ondan bahsedelim.

✓ Mobil ile uyumluluk

✓ Kolay kullanım

✓ İçerik Yönetim ve Güncelleme

✓ Arama motoru ayarları (optimizasyon)

✓ Teknik destek

olarak sıraladık, şimdi bu başlıkların her birisini tek tek ele alacak ve neden bir web sitesinin olmazsa olmazı olarak bahsettiğimizi izah etmeye çalışacağız. 

(Sosyal medya adreslerimiz üzerinden de bu konu ile alakalı ve benzer konularla ilgili yaptığımız paylaşımları ve video içeriklerini takip etmenizi tavsiye ederiz.)

  • YouTube kanalımız :
  • Instagram sayfamız : 

1- Mobil İle Uyumlu Web Tasarım

Günümüzde web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların çok büyük bir bölümünü akıllı telefon kullanıcılarının oluşturduğu gerçeğine dayanarak web sitesi tasarımı konusunda mobil uyumluluk çok önemli bir kriterdir. Ancak zaten günümüzde web siteleri bazı firmalar tarafından sağlanan web site şablonları kullanılarak yapıldığından ve bu tema şablonları da nerdeyse tamamıyla mobil uyumlu tasarımlar olduğundan dolayı yeni nesil web siteleri tamamen mobil uyumlu tasarımlar olarak tasarlanmaktadır. Ancak bu şablonların da kullanıcı deneyimlerinden elde edilen tecrübeler ile yeniden yapılandırılması ve tasarımdaki pot ve yakışmayan yerlerin onarılması gerekebilir. Durum böyle iken halen eskiden kalma sirker alt yapıları kullanarak veya eski şablonları tercih ederek ve ya eski web sitelerini yenilemek yerine sürekli editleyerek yapılan çalışmalar şuan bile mobil uyumsuz tasarımlar görmemize sebep olmaktadır.

2- Kolay Kullanımlı Bir Arayüz Olmalı