SEO hizmetleri

SEO Uyumlu Web Sitesi Nedir


Öncelikle SEO Nedir konusuna değinmek gerekir. SEO Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu demektir. Arama motorları sonuçları sıralarken belirli kurallar çerçevesinde sıralama yapmaktadır. Bu kurallara uygun olarak web sitenin hazırlanması arama sonuçlarında web sitelerinin daha yukarılarda listelenmesini sağlamaktadır. Google gibi arama motorlarının web sitenizden haberdar olması için web tasarım aşamaları yapılırken Google ile iletişim kurmayı sağlayacak kod ve eklentilerin yüklenmesi gerekmektedir. Ancak bu sayede Google web sitenizin varlığından haberdar olmaktadır. Bu kodlar sayesinde siz Google botlarına benim bir web sitem var sıralamaya dahil et demiş oluyorsunuz. Google botları da düzenli aralıklarla web sitenizi kontrol ederek sitenizi incelemeye alıyor.

SEO Google search bot adı verilen botlar web sitenizi etiket ve içerik ile performans açısından indisleyerek kategorize etmektedir. Ve web sitenizde yer alan etiket ve içeriklere göre web sitenizi arama sonuçlarında listelemektedir. Peki SEO uyumlu web tasarım ne demektir? Web tasarım aşamasında web sitelerinin Google SEO botları ile uyumlu olması ve arama sonuçlarında listelenmesini sağlamaktadır. Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için ise belli başlı kriterleri karşılamanız ve diğer sitelere göre daha iyi durumda olmanız gerekir. Sayfa açılış performansları, etiket ve içerik uyumluluğu gibi konular ile web sitelerinin sıralaması belirlenmektedir. İçerik ve uyumluluk konuları tamamlandıktan sonra artık Google sitenize yönlenen trafiğin sitenizde ne kadar vakit geçirdiği gibi detayları inceleyerek daha detaylı sıralama yapmaktadır.

Google da üst sırada çıkmak için yapılması gereken içeriklerin düzenli olarak güncellenmesi ve yeni içerik yüklemelerinin periyodik olarak yapılmasıdır. Bu işlem Google tarafından daha güncel ve doğru bilgilere sahip olduğunuzu düşündürmektedir. Google kullanıcılarının aradıkları en alakalı sonucu vermek için güncel olan sitelere daha fazla puan vermektedir. DinamikSoft firması olarak SEO uyumlu web site tasarımı konusunda en iyi hizmeti veriyoruz. Web tasarımda uzman olan ekibimiz aylık SEO hizmetleri ile web sitelerinizin yükselen bir sıralamada gösterilmesini sağlamaktadır. Dilerseniz Google reklamları ile de üst sıralarda ücretli olarak yer alma imkanına sahip olabilirsiniz.