SEO yaptırmak

SEO Yaptırmak İçin 6 Önemli Neden


Neden SEO hizmeti almalıyım web sitem için SEO optimizasyonu yaptırmalıyım diyorsanız, işte size SEO yaptırmak için 6 önemli neden;

1- Web sitenize daha fazla trafik çekmek için, Arama sonuçlarında daha sık görülüyor ve belirli anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almanız gerekmektedir. Bu nedenle SEO hizmeti ile web sitenizi daha fazla ziyaretçiye ulaştırabilirsiniz.

2- Google reklamlarına daha az ödeme yapın, on-page SEO yaptığınız sayfalar Google Adwords reklamları için de önemli olan açılış süresi ve sayfa kalitesi için performans sağlayabilirsiniz. Böylece Google reklamlarında kalite puanınız artar ve dolaylı olarak to (tıklama ortalaması) degeriniz artış gösterir ve TBM (Tıklama başı maliyet) degerinizde önemli bir tasarruf sağlanır.

3- Marka bilinirliğinizde önemli bir artış söz konusu olacaktır. SEO yapılan web sayfaları Google arama sonuçlarında çok fazla kelimede konum kazanacağı için fazlaca görüntülenme alacak ve marka bilinirliğiniz olumlu olarak etkilenecektir.

4- SEO ile gelir ve kazançlarınız artacaktır. Daha fazla görüntülenme ve tıklanma alan sayfalarınız daha fazla ziyaretçi almanızı sağlarken. Ziyaretçileriniz size potansiyel müşteri olacaktır. Dolayısıyla web siteniz üzerinden satış ve hizmetleriniz artacak ve gelirleriniz katlanacaktır.

5- Doğal ve organik çalışmalar ile kalıcılık sağlayacak reklamlara yaptığınız binlerce lira harcamanın yerine uzun süre fayda göreceksiniz. Organik yapılan çalışmalar kısa süreli değil oldukça uzun süreli ve kalıcı performanslar sağlar, bunun için kullanıcı odaklı, özgün, üretici ve yeni içerikler ile iyi uygulanmış dijital pazarlama ve SEO teknikleri gereklidir.

6- Yeni hizmetler ve ürünler oluşturduğunuz zaman rakiplerinizden daha önce fark edilip daha iyi konumlarda sıralama alabilirsiniz. Sık tıklanan ve iyi seviyede hit sahibi olan web siteleri paylaşımları Google tarafından daha önce fark edilir ve daha üst sıralardan gösterilir böylece zaten geride bıraktığınız rakipleriniz sizi geçemez.